Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Які 60-річні українці залишаться без пенсії

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії

  В Україні з січня 2022-го посилять вимоги для виходу на пенсію в 60 років. Замість 28 років потрібно буде мати щонайменше 29 років стажу. Ті, хто не виконає цих вимог, повинні працювати до 63 або 65 років. Другий варіант – купити стаж.

  3582_98798.jpg (69.04 Kb)


  Це випливає із закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Варто зазначити, що і на цьому посилення вимог не зупиниться. Вже з 2023-го потрібно мати щонайменше 30 років стажу. Упродовж найближчих років норма збільшиться до 35 років стажу.

  Що робити, якщо не вистачає стажу?
  Якщо в 2022-му вам виповнюється 60 років і є всього лише 28 років стажу, то один рік, якого бракує, можна докупити. Для цього потрібно добровільно за кожен місяць заплатити 44% від мінімальної зарплати (наразі це 2860 грн).

  Без цього протягом найближчих трьох років пенсії не буде. Наприклад, навіть якщо ви заробили на мінімальну виплату і її розмір не змінюватиметься, то за найближчі три роки можна отримати більше 116 тис. грн. А заплатити за брак стажу потрібно всього 34,3 тис. грн.

  Зазначимо, на зростання вимог щодо стажу також мають звернути увагу і українці, які працюють. Ті, хто неофіційно працевлаштований, також ризикує зіткнутися зі схожою проблемою.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми