Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Коли українці можуть виходити на пенсію у 50 років

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії

  В Україні вийти на пенсію у 50 чи 55 років мають право ті, хто працював на шкідливих роботах, багатодітні жінки. Крім того, раніше отримати виплату від держави також можуть і ті українці, яких скоротили за півтора року до досягнення пенсійного віку.

  3582_98798.jpg (69.04 Kb)


  Таке роз'яснення опублікували на офіційному сайті управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради. Варто зазначити, що також на пенсію може вийти будь-який українець достроково, якщо має 40 років стажу.

  Якщо вашу посаду скоротили
  Закон "Про зайнятість населення" гарантує вихід на пенсію у 58,5 років у разі, якщо вас скоротили. Обов'язкова умова при цьому – чоловікам потрібно мати не менше ніж 35 років стажу, а жінкам – 30 років. Також важливо зазначити, що скорочення має відбуватися через реорганізацію, скорочення, ліквідацію підприємства.

  "До заяви про призначення пенсії за віком з урахуванням пп. "г" п.1 ст. 26 Закону України "Про зайнятість населення" додається клопотання (напрямок) про достроковий вихід на пенсію", – зазначається у повідомленні.

  Тут важливо додати, що якщо такий пенсіонер почне працювати, його виплату скасують до 60 років.

  Інші підстави
  Особливо тяжкі умови праці. У 50 років на пенсію можуть виходити ті, хто працює в особливо важких та шкідливих для здоров'я умовах. Важливо, щоб чоловіки мали загальний стаж у 25 років (з них 10 – на зазначеній роботі), а жінки – 25 років (і 7 на зазначеній роботі).

  Тяжкі умови праці. У 55 років виходять на пенсію українці, котрі працювали на шкідливих для здоров'я роботах. До того ж чоловік повинен мати 30 років загального стажу (12,6 років на шкідливій роботі), а жінка – 25 років та з них 10 – на шкідливій роботі.

  Багатодітні матері. У 50 років на пенсію можуть виходити жінки, які мають від 5 і більше дітей. Те сам стосується матерів дітей з інвалідністю, якщо вони мають щонайменше 15 років стажу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми