Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

"Шкідливий стаж" не впливає на розмір пенсії: названо випадки

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Люди, які працювали на шкідливих роботах, можуть оформити пенсію за віком на пільгових умовах. Для цього необхідно мати повний страховий стаж та необхідну кількість років «шкідливого» стажу.

  3582_98798.jpg (69.04 Kb)


  Пенсіонер, у якого 20 років «шкідливого» стажу за Списком № 2, і якому не врахували пільгу щодо розміру пенсії, поцікавився, чому це сталося.

  Зайнятість на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці (Список № 1) дає право на пенсію на пільгових умовах, пише «Пенсійний кур’єр».

  У цьому випадку до страхового стажу додатково відносять по одному року за кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на таких роботах.

  На відміну від Списку № 1, стаж за Списком № 2 дає право на зниження пенсійного віку та не впливає збільшення розміру пенсії.

  Тобто людина, чия професія віднесена до Списку № 2, могла скористатися пільгою та вийти на пенсію не у 60 років, а у 55.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми