Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як правильно оформити пенсійне посвідчення

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Механізм оформлення, виготовлення та видачі пенсійного посвідчення.

  8151_98798.jpg (69.04 Kb)


  Пенсійне посвідчення – головний документ, який підтверджує статус пенсіонера. Крім того, його необхідно пред’явити для користування пільгами у праві на проїзд в громадському транспорті, в окремих випадках — для одержання знижки при розрахунку в торгівельній мережі чи в аптеках.

  Як зазначають у Пенсійному Фонді, нині є можливість замовити два види пенсійних посвідчень:

  електронне пенсійне посвідчення – містить банківський платіжний додаток;
  паперове пенсійне посвідчення.
  При цьому послуга є абсолютно безкоштовною.

  Як отримати документ? Пенсійне посвідчення також можна замовити двома способами:

  на підставі заяви, що подається особисто чи законним представником до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України.
  або за допомогою дистанційної форми обслуговування громадян — вебпорталу електронних послуг ПФУ.
  Документи, необхідні для оформлення пенсійного посвідчення:

  анкета (заповнюється спеціалістом органу Пенсійного фонду України чи формується автоматично на вебпорталі);
  паспорт громадянина України;
  документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  кольорове фото розміром 3*2,5.

  Для того, щоб скористатися електронною послугою вебпорталу, користувач має авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) – через закладку вебпорталу «ЕЦП».

  Електронний підпис можна отримати в акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК) та в банківських установах. Ознайомитися з повним списком АЦСК, кваліфікований електронний підпис яких підтримує вебпортал ПФУ, можна у випадаючому списку вікна «Виберіть АЦСК».

  Важливо! Поки що електронне пенсійне посвідчення можливо замовити, якщо ви отримуєте пенсію через банківські відділення АТ «Ощадбанк». Електронне пенсійне посвідчення, як платіжна картка, видається строком на три роки.

  У разі якщо пенсійне посвідчення стало непридатним для користування, втрачено, змінився вид пенсії чи строк дії пенсійного посвідчення, необхідно ще раз в зручний для вас спосіб надати заяву на виготовлення нового посвідчення з вищезазначеними документами.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми