Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як неправильно шукати роботу

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: робота

  Рекрутер сайту пошуку роботи Jooble Олена Живець розповіла про типові помилки, яких українці часто припускаються при пошуку нового місця роботи.

  0375_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)


  Помилка 1. Як пише Obozrevatel, одна з найпоширеніших помилок при пошуку роботи в Україні – погане резюме. Незважаючи на нинішню різноманітність шаблонів і конструкторів резюме, шукачі досі припускаються типових помилок. З них — зайва інформація, що не відноситься до вакансії, неробочі посилання на портфоліо і проєкти, а також граматичні помилки.

  У список обов’язкових критеріїв для резюме входять стислість, структурованість і лаконічність. Експерт зазначає, що якщо кандидат хоче в резюме розповісти про себе більше, слід використовувати додаткові лінки для переходів на професійне портфоліо або інші матеріали.

  Помилка 2. Крім того, часто шукачі в процесі пошуку розсилають велику кількість резюме скрізь. Однак з такою тактикою є великий ризик втратити фокус і втратити чудову роботу.

  Рекомендується починати пошук роботи з моніторингу ринку праці за своєю спеціалізацією: яка є кількість компаній, які з них є найкращими, які умови роботи і зарплату пропонують. До ведення переговорів з потенційними роботодавцями потрібно знати свою «вартість» на ринку як фахівця.

  «Виділіть для себе список найцікавіших компаній і подивіться відкриті вакансії не тільки на одному сайті з пошуку роботи, але в першу чергу на корпоративному сайті компанії, і популярних/профільних сайтах з пошуку роботи і соціальних мережах», — додала Живець.

  Помилка 3. У число помилок також входить використання лише частини можливостей для пошуку. Як показує практика, більшість кандидатів не використовують або не знають про інші можливості для пошуку роботи.

  З варіантів для використання додаткових каналів для пошуку роботи: соцмережі (знайдіть професійні спільноти/групи, в них часто публікуються вакансії), месенджери (Telegram, Viber-канали для пошуку роботи, з використанням хештегів дозволить швидко знайти потрібну пропозицію), рекомендації друзів і знайомих.

  Помилка 4. Також експерт не рекомендує витрачати час на роботодавців з сумнівною репутацією. Іноді навіть досвідчені претенденти ризикують потрапити в руки шахрайських компаній, які нелегально або напівлегально ведуть свою діяльність.

  «Перед відправкою резюме роботодавцю дізнайтеся максимально інформації про компанію, уважно ознайомитеся з діяльністю бізнесу, наявністю корпоративного сайту, відгуками співробітників в інтернеті. Якщо роботодавець знайшов ваше резюме самостійно, то не соромтеся попросити після першого дзвінка відправити опис вакансії і посилання на корпоративний сайт», — говорить рекрутер.

  Також вона рекомендує кандидатам не бояться про себе нагадувати. Так, якщо людина не отримала жодної відповіді на вакансію, проте зацікавлена в роботі, потрібно нагадати про себе і попросити, щоб зорієнтували щодо наступних етапів відбору кандидатів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми