Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Які працівники були найбільш затребуваними у 2021 році

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота

  Які спеціалісти були найбільш затребуваними у 2021 році, який тип роботи та графік обирали.

  2610_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Найбільша кількість вакансій у 2021 році відкривалася для спеціалістів у сферах Продажі, ІТ, Банківської сфери, фахівців з маркетингу, реклами та PR, а також у транспортній галузі та логістиці.

  Експерти зазначають, що майже у всіх професійних сферах кількість вакансій за підсумками 2021 року має позитивну динаміку. Лише у галузі «Спортивні клуби, фітнес, салони краси» порівняно з минулим роком кількість пропозицій роботи зменшилася на 41%. Причини цього зрозумілі.

  Низький попит на спеціалістів за 2021 рік показали також Некомерційні організації та державна служба (-9%). Лише на 9% порівняно з минулим роком збільшилася кількість пропозицій роботи для юристів. На 10% за рік зросла кількість вакансій для вищого менеджменту та на 16% для фахівців у страхуванні.

  Зарплата. Щодо заробітних плат, то гарна новина полягає в тому, що середня заробітна плата у відкритих вакансіях по всіх профсферах за рік порівняно з 2020 роком збільшилася й складає 17 126 грн. Погана новина в тому, що збільшилася вона не набагато, і отримувати українці більше не стали, вважаючи на офіційний показник інфляції.

  Тип зайнятості і графік. Ще один цікавий аспект, який дослідили аналітики, це те, що у 2021 році зменшилася кількість бажаючих працювати на 100% ставку.

  «Ці дані не про графік роботи. Це про те, що перейшовши на домашній офіс частка людей не хоче повністю залежати від компанії-роботодавця. Для них неприйнятний робочий день з 9-ої до 18-ої та 5-ти денний робочий тиждень. Стало більше тих, хто шукає неповну зайнятість», — зазначають експерти.

  А от стосовно графіку роботи — тут ще більш цікаві цифри.

  фулл-тайм в офісі бажають працювати лише 59% співробітників;
  дистанційно — 15%;
  за змінним гібридним графіком (офіс + дистанційно) — 10%;
  у гнучкому графіку — 14%.

  Минулого року на початку локдауну роботодавці переймалися тим, що співробітники не зможуть працювати віддалено та намагалися скоріше повернути їх до офісу. Цей рік показав, що людям сподобався гібридний та повністю дистанційний формат роботи. Частина співробітників не бажає повертатися до офісів. Вони віддають перевагу тим компаніям, які пропонують або повністю дистанційний формат роботи, або можливість поєднувати робоче місце вдома та офіс.

  Проте роботодавці у цьому плані більш консервативні. 71% пропозицій роботи передбачає повністю офісний формат роботи. І тут виграють ті компанії, які будуть більш гнучкими та зможуть відповідати інтересам пошукачів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми