Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Виїзд за кордон на постійне проживання: чи зберігається пенсія

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Як отримати гроші пенсіонеру, що виїждає з України на постійне місце проживання.

  8151_98798.jpg (69.04 Kb)


  Як зазначають у ПФУ, українське законодавство передбачає виплату пенсії, якщо особа виїжджає за кордон на постійне місце проживання. Кошти можна отримати за шість місяців наперед перед виїздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання.

  Як отримати гроші? Для цього пенсіонеру необхідно особисто звернутись до територіального відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду України, за місцем перебування на обліку та подати заяву про виплату пенсії за шість місяців наперед.

  Разом із заявою необхідно надати паспорт громадянина України для виїзду за кордон зі штампом підрозділу Державної міграційної служби про дозвіл на виїзд за кордон на постійне проживання із зазначенням країни вибуття.

  Документом що посвідчує дату зняття особи з реєстрації місця проживання в Україні, можуть вважатися відомості, внесені шляхом відбитку у паспорті громадянина України у вигляді штампа зняття з реєстрації або відповідна Довідка, видана органом реєстрації або центром надання адміністративних послуг.

  На підставі поданих документів фахівці з питань виплати пенсій розраховують суму пенсії, з місяця, що настає за місяцем зняття з реєстрації за постійним місцем проживання, в розмірі, що склався на місяць зняття з реєстрації.

  Де отримати виплату? Після проведеного розрахунку оформлюється разове доручення, відповідно до якого здійснюється виплата пенсії через поштове відділення.

  Якщо пенсія призначена на певний проміжок часу, то зазначена виплата здійснюється з урахуванням терміну, на який призначено пенсію.

  Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми