Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Частина українців залишаться без пенсії

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії

  В Україні з січня 2022-го посилилися вимоги для виходу на пенсію у 60 років. Замість 28 років тепер потрібно мати щонайменше 29 років стажу. Ті, хто не виконає цієї вимоги, мають працювати до 63 або 65 років. А українці, які ніколи не працювали офіційно, взагалі не можуть розраховувати на пенсію – їм після 65 років видадуть лише "соцдопомогу".

  8151_98798.jpg (69.04 Kb)


  Це випливає із закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". До речі, вимоги до стажу зростатимуть і надалі – з 2023 року на пенсію у 60 років вийдуть лише ті, хто має 30 років стажу.

  Українці, які не мають офіційного стажу, згідно із законом не отримують пенсію. Вказується, що на пенсійні виплати вони не мають права. Натомість встановлено "державну допомогу".

  Її розмір розраховується виходячи з прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Станом на січень-2022 він встановлений на рівні 1934 грн., а з липня зросте до 2027 грн.

  При цьому люди похилого віку, які не мають права на пенсію, також не можуть отримувати надбавки за вік (300-500 грн на місяць). Ці виплати доступні лише тим, хто має повний стаж (35 років для чоловіків та 30 для жінок).

  Українці, у яких не вистачає стажу (менше 29 років) для виходу на пенсію у 60, можуть стати пенсіонерами у 63 роки. Однак для цього знадобиться не менше 19 років стажу.

  У випадку, якщо у такої людини після досягнення 63 років все одно не набирається 19 років стажу, то з цього віку вона почне отримувати мінімальну пенсію. Вона, як і "державна допомога", встановлена на рівні 1934 грн (до липня-2022).

  Стаж, якого бракує, можна докупити

  Якщо час до пенсії ще є, а офіційної роботи немає, страхові внески можна сплачувати самостійно. Щомісяця, за який сплачено такий внесок, зараховуватиметься до загального страхового стажу.

  Наразі мінімальний страховий внесок за місяць становить 1430 грн. Це 22% від мінімальної заробітної плати. З 1 жовтня 2022 року мінімальний внесок зросте до 1474 у зв'язку із зростанням мінімалки до 6700 грн.

  Якщо часу до пенсії не залишилося, а стаж потрібен, його можна докупити. Ціна складає 44% від мінімальної зарплати. Зараз це 2860 грн. Тобто рік стажу коштуватиме більш ніж 30 тис. грн.

  Щоб це зробити, потрібно укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Для цього слід звернутися до податкової за місцем проживання.

  Сплатити рахунок необхідно протягом десяти календарних днів після підписання угоди. Для купівлі стажу потрібні такі документи:

  заява;

  копія трудової книжки (або електронна трудова);

  виписка із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);

  копія паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми