Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Кому перерахують пенсії "заднім числом"

 • Джерело: rbc.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Міністерство соціальної політики України підготувало проєкт постанови Кабінету Міністрів про перерахунок пенсій особам, звільненим з розвідувальних органів. Пенсії колишнім розвідникам підвищать з 1 серпня 2021 року.

  8151_98798.jpg (69.04 Kb)


  Про це свідчить проєкт, який був розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

  Кого стосується перерахунок пенсій? Пенсії планується перерахувати військовослужбовцям розвідувальних органів (крім військовослужбовців строкової служби).

  Згідно з проєктом, перерахунок проведуть з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 729, тобто з 1 серпня.

  Цією постановою Кабміну було встановлено, що посадові оклади військовослужбовців розвідувальних органів встановлюються відповідно до розмірів посадових окладів військовослужбовців Збройних сил, з коефіцієнтом:

  для військовослужбовців кадрового складу — 1,8;
  для військовослужбовців, які не належать до кадрового складу, — 1,4.
  Якщо в результаті перерахунку, передбаченого проєктом постанови, розмір пенсії зменшиться, збережеться розмір раніше призначеної пенсії.

  Скільки потрібно коштів з бюджету? Реалізація акта потребуватиме додаткових видатків з державного бюджету України: 106 млн грн за 2021 рік, 293 млн гривень на 2022 рік. Ці видатки передбачається забезпечити за бюджетною програмою 2 506 080 «Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду».

  Постанова Кабміну № 729 про посадові оклади військовослужбовців розвідувальних органів набула чинності в липні 2021 року. Водночас перерахунку пенсій тоді не відбулося.

  «Реалізація акта матиме позитивний вплив на інтереси колишніх військовослужбовців розвідувальних органів, пенсії яким призначено за нормами Закону № 2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», — йдеться у пояснювальній записці до проєкту.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми