Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Варшава змінила правила роботи для заробітчан

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, Польща

  Наприкінці 2021 року влада Польщі змінила трудове законодавство, чим спростила українським трудовим мігрантам перебування, а також працевлаштування на території країни. У зв’язку з тим, що багато українських громадян їдуть працювати в європейські країни, в першу чергу страждає сама Україна. Однак, за словами експертів, у 2022 році кількість мігрантів не зростатиме.

  4762_71937.jpg (181.83 Kb)


  Профільний портал grc зазначає, що раніше роботодавці в Польщі відчували ризики під час працевлаштування українських громадян на короткий термін, оскільки в подальшому їм доводилося оновлювати дозвіл на роботу і перебування в країні.

  Однак зміни в польському законодавстві відкривають більше можливостей не тільки для роботодавців, а й для іноземних співробітників. Багато експертів мають загальний прогноз стосовно трудової міграції в році, що наступив, відзначаючи, що вона залишиться на рівні 2021 року. Передумови для значного її зростання або зниження поки що відсутні.

  За словами президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, якщо Росія не почне масовану агресію щодо України, то кількість заробітчан, як і мігрантів, не зміниться в порівнянні з минулим роком. Експерт зазначає, що в нашій країні вже сформований прошарок населення, який залучений в трудову міграцію. У процентному співвідношенні це 13-16.

  Більша частина українських громадян, за твердженням фахівця, не збирається залишати країну. У виданні зазначають, що багато роботодавців у Польщі зацікавлені в неофіційно працевлаштованих працівниках. Це дозволяє їм платити працівникам менше, ніж мінімальну зарплату, порушуючи права співробітників і не сплачуючи податки до держбюджету. Крім цього, якщо нелегальні працівники травмуються, хворіють, то за великим рахунком залишаються ні з чим. Нерідко заробітчани стають жертвами афер з боку недобросовісних роботодавців. Випадки, коли нелегальних працівників залишають без зарплати — досить поширена практика.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми