Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Стаж заробітчанина можуть "перерахувати"

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: заробітчани

    Українці, які офіційно працювали за кордоном та платили там пенсійні внески, можуть отримувати пенсію в Україні. Але за умови, що з країною, в якій працювала людина, укладено договір про соціальне пенсійне забезпечення.

    56_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Для отримання пенсії за напрацьований в іншій країні стаж достатньо звернутися до територіального відділення Пенсійного фонду за місцем проживання, повідомляє НВ.

    Необхідно повідомити про даний стаж та надати відповідний пакет документів, а саме:

    - паспорт громадянина України;

    - копію закордонного паспорта;

    - ідентифікаційний код.

    А також документи, що свідчать про роботу за кордоном:

    - свідоцтво про реєстрацію у соціальному реєстрі;

    - реєстрація у податкових органах;

    - виписка із соціального реєстру;

    - угода, підписана з роботодавцем

    Міжнародні договори з питань пенсійного забезпечення розподіляються на два типи:

    • за територіальним принципом;

    • за пропорційним принципом.

    Договори, що ґрунтуються на територіальному принципі, передбачають здійснення видатків на виплату пенсій тією державою, на території якої проживає пенсіонер.

    Країни, з якими укладено угоду про пенсійне забезпечення за територіальним принципом: Білорусь, Вірменія, Казахстан, Російська Федерація, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Угорщина, Азербайджан, Грузія, Молдова, Монголія, Румунія.

    Договори, що ґрунтуються на пропорційному принципі, передбачають призначення та виплати пенсії договірною стороною за відповідний страховий стаж, придбаний пенсіонером виключно на її території.

    Стаж, придбаний на території іншої країни, враховується лише для визначення права на отримання пенсії і не впливає її розмір.

    Країни, з якими укладено угоду про пенсійне забезпечення за пропорційним принципом: Болгарія, Естонія, Іспанія, Латвія, Литва, Польща, Португалія, Словаччина та Чехія.

    Вже підписані та очікують на ратифікацію угоди з Німеччиною та Ізраїлем. А ось роки роботи в Італії та Франції у страховий стаж не враховуватимуться.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми