Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Заробітчанам можуть зарахувати закоронний стаж

  • Джерело: nv.ua.  → Ключові теги: пенсії

    Громадяни України, які працювали в інших країнах, можуть отримувати пенсію в Україні. Однак є особливості, правила і обмеження.

    7595_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

    Кому буде враховано закордонний стаж? Українці з набутим за кордоном стажем можуть отримувати пенсію в Україні, якщо з країною, в якій працювала людина, укладено договір про соціальне пенсійне забезпечення.

    Види міжнародних угод з пенсійного забезпечення. Міжнародні договори з питань пенсійного забезпечення розподіляються на два типи:

    за територіальним принципом;
    за пропорційним принципом.
    Територіальний принцип. Договори, засновані на територіальному принципі, передбачають здійснення витрат на виплату пенсій тією державою, на території якої проживає утримувач.

    Країни, з якими укладено угоду про пенсійне забезпечення за територіальним принципом: Білорусь, Вірменія, Казахстан, Російська Федерація, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан (учасники багатосторонньої Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць СНД в галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року), Угорщина, Азербайджан, Грузія, Молдова, Монголія, Румунія.

    У разі переїзду пенсіонера переведення пенсії за новим місцем проживання не буде проводитися і взаєморозрахунки між державами не будуть проводитися. Призначення і виплата пенсії в такому випадку регламентується законодавством держави, на територію якої переселилася особа.

    Тобто територіальний принцип передбачає зарахування закордонного стажу як стажу, отриманого в Україні.

    При цьому ПФУ бере до уваги як стаж, напрацьований за кордоном, так і заробітну плату, отриману в іншій країні. Зарплата, отримана за кордоном, починаючи з 1 липня 2000 року, обов’язково враховується при призначенні пенсії.

    Якщо виплати здійснювалися в іншій валюті, то при призначенні пенсії ПФ перераховує їх у гривні відповідно до курсу НБУ на дату виникнення права на пенсію.

    Виняток з цього правила становлять 2 країни: Білорусь і Молдова. Угоди з цими країнами передбачають, що для розрахунку пенсії враховується тільки стаж, набутий на їхній території, проте зарплати не враховуються.

    Пропорційний принцип. Договори, засновані на пропорційному принципі, передбачають призначення і виплати пенсії договірною стороною за відповідний страховий (трудовий) стаж, набутий пенсіонером виключно на її території.

    Стаж, набутий на території іншої країни, враховується тільки для визначення права на отримання пенсії і не впливає на її розмір.

    Країни, з якими укладено угоду про пенсійне забезпечення за пропорційним принципом: Болгарія, Естонія, Іспанія, Латвія, Литва, Польща, Португалія, Словаччина і Чехія.

    У разі переїзду пенсіонера на постійне місце проживання в ці держави ПФУ буде продовжувати переказувати призначену в Україні пенсію за новим місцем проживання пенсіонера в доларах США або в євро.

    Важливо! Для зарахування особі закордонного стажу для призначення пенсії в Україні необхідно дотримуватися двох умов:

    легальне працевлаштування за кордоном;
    належна сплата пенсійних внесків в іншій державі згідно з її законодавством.
    Як отримати пенсію за закордонний стаж? Щоб отримати пенсію за напрацьований в іншій країні стаж, достатньо звернутися до територіального відділення ПФУ за місцем проживання. Необхідно повідомити про набутий стаж в іншій країні та надати відповідний пакет документів, а саме:

    паспорт громадянина України;
    копію закордонного паспорта;
    ідентифікаційний код;
    свідоцтво про реєстрацію в соціальному реєстрі;
    реєстрація в податкових органах;
    виписка з соціального реєстру;
    підписані з роботодавцями угоди.
    На підставі пакету документів фахівці заповнюють “формуляри зв’язку”. Вони направляються до ПФУ з подальшим відправленням до компетентного органу відповідної держави, що розглядає документи. У разі позитивного вирішення питання призначення частини пенсії проводиться виплата особі через банківську установу. Всю роботу з пересилання документів виконують пенсійні органи.

    При призначенні пенсії за територіальним принципом стаж зараховується за трудовою книжкою або уточнюючими довідками.

    Особи, які працювали за кордоном з 1 січня 2004 року, обов’язково повинні надати в ПФ документи про сплату соціальних або страхових внесків.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми