Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як довести стаж без трудової книжки

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Як пенсіонеру довести стаж, якщо підприємство, на якому він працював, давно закрилося і не має правонаступників, а трудової книжки не стало.

  1090_98798.jpg (69.04 Kb)


  Як повідомляє портал «На пенсії», починаючи з 2004 року, стаж може бути підтверджений на підставі даних персоніфікованого обліку про сплату страхових внесків. За більш ранні періоди роботи все-таки буде потрібний документ.

  При втраті трудової книжки для підтвердження стажу потрібні довідки з місця роботи або з архівів. Якщо підприємства ліквідовані без визначення правонаступника, то слід звертатися до архівних установ. У пошуку відсутніх документів можуть допомогти і в самому Пенсійному фонді.

  У деяких випадках стаж може бути підтверджений на підставі довідок про зарплату, особових рахунків і будь-яких інших документів, в яких би містилися відомості про періоди роботи. При роботі в колгоспі окремо заводилася трудова книжка колгоспника, де вказано вироблену кількість трудоднів.

  Стаж до 2004 року також може бути підтверджений свідченнями двох свідків, у яких є свої власні документи про роботу в той час.

  Чим більше стажу вдасться підтвердити, долучивши до нього дані про зарплату, тим більше шанс хоч трохи збільшити пенсію.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми