Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Кількість заробітчан у Польщі досягла "психологічної відмітки"

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: заробітчани, Польща

  У Польщі кількість вакансій у січні 2022-го порівняно з аналогічним періодом 2021-го збільшилась уп’ятеро. При цьому і попит серед українських заробітчан на роботу в сусідній країні збільшився на 37,3%.

  5127_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)


  Проте 2022-й став винятком. Тільки минулого року попит на заробітчан зріс на 90% (поляки шукають дешеву робочу силу та компенсують нестачу спеціалістів). Така ж тенденція триватиме, припускають в агентстві, і в 2022-му.

  “Польська економіка зростає, постійно створюються нові робочі місця, щоб ця тенденція змінилася. Якщо раніше у січні-лютому було затишшя, то зараз практично кожна галузь польської промисловості стикається з дефіцитом робочої сили: у січні 2022 року вакансій у 5 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року”, – зазначив представник агентства Томаш Богдевич.

  Без офіційного працевлаштування розраховувати на середню зарплату не доводиться. Найчастіше українці отримують значно менше. рацювати доводиться із порушенням усіх трудових норм: з одним вихідним на тиждень, по 10-12 годин на день. Селят заробітчан у кімнати по 2-5 осіб. Наприклад, у той час як середня зарплата в Польщі становить майже 42 тис. грн, українцям на найпопулярнішій вакансії для заробітчан “пакувальник” пропонують від 25 до 35 тис. грн. грн.

  У Німеччині у більшості вакансій для заробітчан вказують зарплату від 50 до 70 тис. грн, тоді як середній заробіток у цій країні перевищує 131 тис. грн. Міграція трудових ресурсів вже призвела до дефіциту багатьох робітничих спеціальностей. А з початком пандемії також у сусідні країни поїхала і частина медиків. Там вони можуть заробляти у десятки разів більше.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми