Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Перелік популярних вакансій

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота

    Аналітики порталу robota.ua проаналізували ринок праці після 50 днів війни: що з вакансіями та кандидатами, як поводяться пошукачі та роботодавці.

    4681_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Активність роботодавців

    Попит на фахівців прогнозовано різко знизився з початку бойових дій та продовжував падати аж до початку квітня. На графіку нижче, який відображає активність роботодавців та кандидатів, можна виділити три основні фази.

    Фаза 1 (довоєнний період, 01.02 — 23.02): у цей період на ринку видно впевненість гравців ринку. Кількість вакансій та резюме на них знаходяться у здоровому балансі. Ринок рухається вперед, за трендом.

    Фаза 2 (криза та невизначеність, 24.02 — 05.04) — показує паніку, невизначеність, зниження попиту на товари та послуги, проблеми з логістикою та безпосередню реакцію на бойові дії. Тут експерти відмічають відповідь бізнесу на ситуацію. У цей період не було розуміння, як поводитися і що робити далі. Бізнес увімкнув режим максимальної економії та завмер. Логічно, що пріоритет видатків на пошук персоналу у когось змістився на «останні» рядки бюджету, а у когось і повністю був виключений з порядку денного.

    Фаза 3 (адаптація, 05.04 — теперішній час) — бізнес приходить до тями і пристосовується до нових реалій. Починає частково чи повноцінно відновлюватися робота на територіях, де немає бойових дій, відбувається релокація підприємств у західні області країни, держава запускає програми підтримки.

    Найкраща ситуація щодо вакансій від довоєнного рівня — в Закарпатській області. Бізнес-ритм там постраждав найменше (наскільки це можливо): станом на 1 лютого на Закарпатті було близько 700-800 вакансій. Станом на 14 квітня вакансій близько 200.
    Якщо говорити про загальну кількість вакансій, то лідерами є Київ та Київська область, а також Львів.

    Київ та область спочатку були ядром бізнес-активності в країні, а після звільнення регіону поступово відновлюється і його активність.
    Львів був весь час у перших позиціях щодо кількості вакансій, а враховуючи, що значну частину внутрішньої міграції це місто взяло на себе, імпульсом зростання тут стали вакансії зі сфери обслуговування, роздрібної торгівлі, маркетингу. Також, будучи зараз по суті гуманітарним хабом, у Львові та Львівській області є багато вакансій зі сфери складського спрямування та логістики.
    Вакансії у розрізі бізнес-напрямків
    Зміни торкнулися і структури вакансій. Тут багато змінних, але насамперед це фактична потреба бізнесу у фахівцях.

    Роздрібна торгівля залишається на перших рядках рейтингу через критичну важливість напряму. Переважна більшість вакансій у ньому — продуктовий ритейл. Дефіцит фахівців тут відчувався завжди, а з урахуванням того, що в цьому напрямку був задіяний високий відсоток осіб жіночої статі, які мігрували в більш безпечні райони, ситуація з підбором кадрів стає все більш актуальною.
    Найпопулярніші професії в секторі роздрібної торгівлі:
    Продавець-консультант;
    Керівник магазину;
    Касир;
    Вантажник;
    Охоронець.
    У лідерах — ІТ-галузь. З одного боку, в ній так само, як і в усій країні, пошук нових співробітників поставлений на паузу, і кількість вакансій скоротилася. ІТ-компанії намагаються зберегти людей, оскільки це їхній основний актив, а бюджет найму перенаправляють на підтримку існуючої команди.

    Попит за спеціальностями досить різновекторний. Якщо сфокусувалися на субнапрямках, то їх затребуваність у порядку зменшення:
    Веб-розробка;
    Game development;
    QA;
    Project management;
    Технічна підтримка.
    Лідером за кількістю вакансій після ІТ є напрямок «транспорт та логістика».
    Найпопулярніші професії в секторі транспорту та логістики
    Водій;
    Експедитор;
    Диспетчер;
    Менеджер з вантажних перевезень;
    Менеджер з міжнародних перевезень.
    Напрями «дистрибуція» та «виробництво» і до війни були весь час у топі за кількістю вакансій, а зараз просто скоротили свою потребу, заморозивши пошук і найм де це можливо.
    Активність кандидатів
    Станом на 50 день війни в Україні, активність кандидатів становить близько 60% довоєнного рівня, а в деяких областях України вона вийшла на рівень активності початку лютого, коли не було бойових дій.

    Карта відображає у відсотках кількість нових резюме на 50-й день війни від довоєнного рівня. Лідерами є західні області України. Особливо виділяються Львівська, Тернопільська, Хмельницька області та Закарпаття.
    Чому саме вони? Згідно з офіційними даними ОВА та оцінкою МОМ, саме ці області прийняли найбільшу кількість ВПО (внутрішньо переміщених осіб). Загальна кількість ВПО в Україні становить близько 7 млн осіб. Всі ці люди різною мірою шукають роботу або шукатимуть її в короткостроковій перспективі. Ця ж проблема, але в середньостроковій перспективі, торкнеться і непереміщених осіб.
    Відповідно до дослідження, головною потребою більшості ВПО були гроші — так відповіли 56%. Для неВПО основною потребою також є гроші, але відсоток респондентів нижчий і становить 45%.
    Де найактивніше шукають роботу:
    64% — торгівля
    63% — водії та кур’єри;
    74% — продажі по телефону та колцентр;
    107% — маркетинг;
    112% — ІТ.
    Що із заробітними платами на ринку?
    Значних змін із заробітними платами не відбулося (в контексті найму спеціалістів). Побажання із заробітної плати у 98% кандидатів залишилися без змін.
    Опубліковані вакансії, де зазначена заробітна плата, коливаються від довоєнного рівня в проміжку 5% — 10% (як у більшу, так і в меншу сторону). Суттєві зміни у заробітній платі на початку війни торкнулися лише водіїв. Їм пропонували заробітні плати на 30%-40% вище, ніж середня зарплата від рівня довоєнного ринку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми