Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Де в Україні зараз платять найвищі зарплати

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: зарплата

  Зараз проблема працевлаштування стоїть гостро для багатьох українців, адже зарплата — основне джерело доходу. Які зарплати пропонують роботодавці під час війни, в яких регіонах платять більше та чи відповідають актуальні зарплати побажанням пошукачів розповіли аналітики кадрового порталу grc.ua.

  4519_2354360.jpg (62.66 Kb)


  Що змінилося у зарплатах
  Війна змусила український бізнес оптимізувати свої витрати, скорочуючи заробітні плати та бонуси. Новим співробітникам роботодавці зараз пропонують нижчу заробітну плату. Порівнюючи з середньою заробітною платою в першій половині лютого 2022 року, актуальна середня зарплата знизилася на 10%.
  При цьому середня зарплата у квітні у всіх вакансіях на grc.ua складає 18 700 грн.
  Експерти зазначають, що досить високий рівень медіанної зарплати пояснюється тим, що структура пропозицій по професійним сферам зараз дуже змінилася порівнюючи з довоєнним періодом.
  ТОП-5 галузей, де платять найбільше
  Найменше постраждала від кризи на ринку праці ІТ-галузь. Тож попри те, що зараз компанії різних секторів економіки або вже повернулися до роботи, або починають процес відновлення своєї діяльності, частка пропозицій роботи для ІТ-фахівців значно перевищує пропозиції роботи для представників інших професій. А в ІТ-сфері зарплати завжди були високими — не знизилися вони й зараз. В середньому у всіх регіонах України айтішникам в квітні пропонують 108 100 грн, а минулого місяця середня зарплата в ІТ-сфері складала 86 500 грн.
  Високі зарплати пропонують також керівникам. Середня заробітна плата у вищому менеджменті в квітні складає 63 200 грн. Проте в умовах війни кількість пропозицій роботи для директорів значно знизилася. Новою тенденцією на ринку праці є те, що стикаючись з проблемами працевлаштування через вкрай низьку кількість вакансій, висококваліфіковані спеціалісти, зокрема, фахівці топового рівня погоджуються на посади нижчої кваліфікації.
  До п’ятірки професійних сфер, в яких в квітні пропонують високі зарплати, увійшли також:
  спеціалісти сфери маркетинг, реклама, PR з середньою місячною виплатою 26 600 грн;
  фахівці зі сфери видобуток сировини (26 500 грн);
  а також спеціалісти сфери будівництва (25 300 грн).
  До п’ятірки професій із найнижчими зарплатами в квітні увійшли:
  менеджери з персоналу (15 500 грн);
  фахівці сфери медицина, фармацевтика (14 900 грн);
  фахівці сфери HoReCa (14 000 грн);
  сільського господарства (13 300 грн);
  автомобільного бізнесу (11 000 грн).
  Міста, де платять найбільше
  Аналіз зарплат по регіонам України показав, що Київ, який у березні втратив лідерство по розміру заробітної плати, поступово повертає свої позиції. Якщо прослідковувати динаміку середньої заробітної плати, то в січні в столиці в середньому пропонували 31 000 грн, в першій половині лютого — 30 200 грн, в березні — 25 000 грн, а в квітні пропонують в середньому 26 000 грн.
  Серед регіонів з високою середньою заробітною платою в квітні є Дніпропетровська область (25 600 грн), Львівська область (24 800 грн), Полтавська область (23 400 грн) та Одеська область (23 000 грн).
  Цікаво те, що минулого місяця, коли у Львівській області було багато пропозицій роботи для спеціалістів ІТ-сфери, середня заробітна плата складала 30 300 грн. В квітні структура пропозицій роботи по професіям дещо змінилася. На це вплинула, зокрема, релокація підприємств різних галузей. Відтак в квітні у Львівській області середня заробітна плата набагато нижча за показник попереднього місяця та складає 24 800 грн.
  Варто зазначити, що, на відміну від Києва, в Київській області в квітні найнижча середня заробітна плата. Вона складає лише 13 000 грн.
  Найнижчі заробітні плати також пропонують у Хмельницькій області (в середньому в квітні 14 500 грн), Чернівецькій області (14 000 грн), Івано-Франківській області (13 600 грн), Тернопільській області (13 500 грн). Зазначимо, що у цих областях і до війни були не надто високі зарплати. Однак до регіонів з найнижчою середньою заробітною платою в квітні, на жаль, приєдналася Харківська область із показником 11 500 грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми