Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Експерт розповів, як шукати роботу у час війни

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота

    Війна вплинула на всі сфери нашого життя, зокрема і на ті, що пов’язані з роботою: когось звільнили, у когось були зруйновані кар’єрні плани, хтось змушений змінювати сферу діяльності. Але шок потроху минає, українці починають планувати майбутнє, і питання пошуку свого місця на ринку праці стає одним із найважливіших.

    4681_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Але, як виявило нещодавнє дослідження Work.ua, 18% шукачів через війну складно зорієнтуватися, вони не знають, де та як шукати роботу. Тому експерти дали поради, як діяти за поточних обставин.
    1. Оцініть свої ресурси — емоційні та фінансові
    Щоб зрозуміти, куди рухатися та що робити, коли в країні війна, треба усвідомити, в якій точці ви знаходитеся зараз, в якому емоційному стані та з якими можливостями.
    Насамперед проаналізуйте фінансову ситуацію, що склалася: чи є у вас пасивний дохід або заощадження, на який період їх вистачить, як їх правильно розподілити, як зекономити, чи можна отримати грошову допомогу тощо. Грамотне планування дозволить протриматися деякий час, поки не знайдеться рішення.
    Далі оцініть свої сили. Якщо ви щойно виїхали у безпечне місце, не потрібно відразу братися за пошуки роботи. Взагалі, намагайтеся не будувати довгострокових планів і не вимагати від себе too much. Зараз напевне вас оточать турботою волонтери та добрі люди, закриють базові потреби. Від вас вимагається прийти до тями й потурбуватися про себе.
    Якщо ж не виїхали, наприклад, залишилися з родиною, а ваше підприємство припинило діяльність, вам конче потрібні робота та гроші, переходьте до наступного пункту (за умови, що ви знаходитесь у відносній безпеці).
    2. Займіть проактивну позицію
    Зараз саме той час, коли треба бути сміливим, брати на себе відповідальність і бути готовим до активного пошуку роботи. А саме:
    самостійно моніторити пропозиції про роботу;
    розсилати резюме на всі релевантні вакансії;
    звертатися безпосередньо до роботодавців;
    шукати через знайомих;
    у будь-який момент прийти на співбесіду чи стати до роботи тощо.
    Зараз час роботодавця, а не шукача — вакансій мало, кандидатів багато. Тож чекати, коли хтось перший запропонує «тепленьке місце», — означає свідомо займати програшну позицію.

    Також варто визначитися з форматом роботи — дистанційна чи локальна, і подумати, чи зможете працювати за своєю професією/спеціалізацією, або ж краще перейти в іншу сферу діяльності.
    3. Почніть зі створення або оновлення резюме
    Пошук роботи у воєнних умовах в технічному плані мало чим відрізняється від пошуку роботи в мирний час. Якщо не знаєте, з чого почати, або вже забули, як це робити, то вам стане у пригоді інструкція «Як знайти роботу». Але перша і важлива дія — скласти чи оновити резюме.
    Є певні стандартні речі, які повинні бути в резюме в усі часи. Та зараз варто врахувати, що краще мати два варіанти вашої професійної візитки — написані українською та іноземною мовами (на випадок, якщо ви плануєте відгукнутися на пропозиції роботодавців з інших країн). Напишіть резюме німецькою, французькою, чеською, англійською, латиською мовами, і це збільшить ваші шанси при працевлаштуванні.
    4. Використовуйте усі можливі канали пошуку роботи
    Сайти пошуку роботи, телеграм-канали та боти, газети, соціальні мережі, спеціальні платформи, друзі та знайомі — все підходить для пошуку свого місця на ринку праці у цей нелегкий час. Не нехтуйте жодним з перерахованих каналів.
    Ось корисні посилання, які ведуть на потрібний канал пошуку:
    Державний центр зайнятості.
    Сайти пошуку роботи. На Work.ua зараз розміщені лише актуальні вакансії. Ми поставили на паузу всі пропозиції про роботу, що були розміщені до початку воєнних дій, а також призупиняємо вакансії кожні 7 діб для додаткового підтвердження актуальності роботодавцем.
    Телеграм-боти. Наприклад, «Work.ua — нові вакансії» щодня шукає нові пропозиції за вашим запитом і надсилає їх вам.
    Канали в Телеграм. Для шукачів з Дніпра стане в пригоді канал «Робота у Дніпрі — Work.ua», зі Львову — «Робота у Львові — Work.ua», а для тих, хто шукає роботу з віддаленою зайнятістю, — канал «DeXто».
    «Де шукати роботу за кордоном» — перелік офіційних і перевірених ресурсів, які допоможуть знайти роботу в країнах ЄС.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми