Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Оголошено зарплати ІТшників у час війни

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: зарплата, ІТ

    Дослідники стверджують, що в IT-сфері значно зменшилась кількість вакансій — зараз їх близько 40% довоєнного рівня. Падіння стосується усіх категорій спеціалістів, проте зарплатні вилки поки що майже не змінилися.

    37_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    Крім того, змінилась географія вакансій: збільшилась частка вакансій для віддаленої роботи, а деякі українські компанії активно розміщують вакансії за кордоном (насамперед у Польщі).
    Про це свідчить аналітика ринку від порталу DOU. Експерти проаналізували майже 140 тисяч вакансій і дізналися, як змінився ринок праці під час повномасштабного вторгнення росії.
    Що з вакансіями
    Найменша кількість вакансій була опублікована у березні 2022 року: за місяць з’явилося всього 4341 пропозиція. Найбільше падіння відбулося безпосередньо в перші дні війни: за тиждень з 28 лютого до 6 березня було опубліковано всього 370 нових вакансій при середньому довоєнному показнику 2–2,5 тисячі вакансій на тиждень.

    З кінця березня кількість нових пропозицій стабілізувалася на рівні однієї тисячі на тиждень. Кількість нових вакансій на DOU зараз у 2–2,5 раза менша, якщо порівнювати з довоєнними часами.
    Найменше падіння — серед вакансій для розробників (-46% в березні та −47% в квітні), DevOps (-50%) та спеціалістів з дизайну (-52% в березні та −48% в квітні).

    А ось кількість відгуків зросла для всіх спеціалізацій. Найбільше — на вакансії HR (в середньому 24 відгуки на вакансію в березні 2022 року та 16 у квітні проти 7 в січні), РМ (в середньому 23 відгуки на кожну вакансію в березні та квітні проти 9 в січні), маркетингу (20 в березні, 11 в квітні проти 6 в січні), підтримки (18 в березні, 10 в квітні проти 6 в січні), QA (18 в березні, 13 в квітні проти 7 в січні).
    Частка закордонних вакансій збільшилася в півтора раза
    До війни більшість вакансій на DOU стосувалися роботи в Україні: в січні 2022 року вони становили 82% всіх опублікованих оголошень. Найбільше позицій передбачали роботу в Києві (57% в січні 2022 року), Харкові (18%) та Львові (12%). 48% вакансій мали опцію віддаленої роботи. Закордонних вакансій було 8%.
    Частка вакансій за кордоном тепер становить 26% всіх публікацій і збільшилась у півтора раза: з 745 вакансій у січні до 1130 вакансій у березні та 1181 вакансії в квітні. 8% — в Польщі, решта — в інших країнах, передусім Європи.
    Також зростає частка вакансій, що передбачають віддалену роботу: в березні їх було 62% всіх оголошень, у квітні — вже 70%.
    Зарплатні вилки у вакансіях майже не змінилися
    Зарплатна вилка була вказана лише в 11% вакансій, що значно звузило можливості для аналізу зарплат до і після початку війни.
    За тими вакансіями, де вказані зарплати, аналітики здебільшого не бачать падіння, а інколи навіть є тенденція до їх зростання.

    Медіанні зарплати розробників у вакансіях майже не змінилися, це стосується як спеціалістів рівня Senior, так і Middle та Junior. Медіанні зарплати розробників у вакансіях — $2500–4500 у квітні проти $2500–4000 у січні 2022 року. Також поки не спостерігається різниці в зарплатних вилках вакансій, що предбачають роботу в Україні, за кордоном або віддалено.

    Зарплати, вказані у пропозиціях для QA в квітні 2022 року, теж майже не відрізняються від довоєнних показників: медіанні зарплати коливаються від $1800 (нижня межа) до $3000 (верхня межа). Верхня межа зарплатної вилки для спеціалістів з Automation навіть зросла у березні-квітні до $4500, якщ порівнювати з $4000 у січні 2022 року.
    Попри те, що кількість вакансій за кордоном суттєво збільшилася, зарплатні вилки залишилися без змін — від $3000 до $500.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми