Світовий банк надаватиме Україні щомісячне фінансування у розмірі 200 млн доларів (в середньому). Ці кошти мають забезпечувати виплату зарплат держслужбовцям та вчителям. Загалом на ці потреби банк передбачив 1,5 млрд доларів.
Про такі плани повідомив заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев. Він запевнив, що Мінфін постійно шукає альтернативні джерела фінансування потреб держави – у т.ч. та на підтримку освіти.
"Готуємо спільний із Світовим банком проєкт "Підтримка державних видатків для забезпечення сталого державного управління в Україні". Обсяг оголошеної допомоги становитиме 1,5 млрд доларів. У рамках цього проєкту передбачено відшкодування видатків Держбюджету на оплату праці працівників держорганів, а також вчителів загальної середньої освіти. У середньому Світовий банк відшкодовуватиме по 200 млн доларів на місяць", – сказав Єрмоличев.
При цьому він підкреслив: у ситуації, що склалася, підтримка міжнародних партнерів є вкрай важливою для України. "Розраховуємо, що донорські кошти посилять спроможність українського бюджету, а відтак сприятимуть наближенню нашої перемоги", – зауважив заступник міністра.
Скільки грошей Україна отримає від міжнародних донорів
Найближчим часом Україна має отримати понад 11 млрд доларів фінансової підтримки, повідомляє УП. При цьому йдеться виключно про кошти, що надходять на рахунки уряду – військова або гуманітарна допомога до цієї суми не входять.
За даними Мінфіну, наразі держбюджет отримав лише половину цієї суми – 5,3 млрд доларів. Решта коштів – у процесі отримання.
ТОП-5 донорів України очолює саме Світовий банк. Загальна сума його допомоги зараз становить 2,954 млрд доларів. Наступними йдуть:
США – 2 млрд доларів;
ЄС – 1,397 млрд доларів;
МВФ – 1,39 млрд доларів;
Канада – 1,192 млрд доларів.