Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Аналіз ринку праці в Україні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота

  За останні кілька місяців ринок праці в Україні зазнав кардинальних змін. Війна змусила більшість підприємств повністю чи частково зупинити свою діяльність. Попит на фахівців у різних сферах діяльності, не пов’язаних із наданням послуг та виготовленням товарів першої необхідності, різко впав, особливо у регіонах, де відбуваються активні воєнні дії. І це, на жаль, не є єдиними змінами сьогодні.

  6672_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)


  Ринок праці трансформувався на користь роботодавця. З початку війни кількість вакансій зменшилася майже у 30 разів. За словами аналітиків, зараз близько 30% компаній не працюють, близько 60% компаній працюють, але в основному в обмеженому режимі. Ще частина компаній переїхала до країн Європи.
  Найбільш затребуваними галузями сьогодні є медицина, фармацевтика, ІТ та логістика.
  В інших галузях роботодавці змушені скорочувати штат, зменшувати зарплати та пропонувати працівникам відпустки за власний рахунок. Проте слід пам’ятати, що всі ці кроки є тимчасовими. До того ж українці, як і жителі багатьох інших країн, навчилися пристосовуватись до зміни реалій ще під час пандемії Соvid-19. Є надія, що вже з середини травня — на початку червня ситуація почне покращуватися. Не останню роль цьому грає міжнародна підтримка.
  Як змінилися зарплати в Україні
  Зважаючи на обставини, роботодавці не готові зараз платити довоєнні ставки та знижують пропозицію приблизно на 20-30%. І кандидати зазвичай погоджуються на тимчасові втрати прибутку. Але така тенденція не буде постійною. Чимало українців поїхали за кордон, і частина з них не скоро повернеться.
  Рано чи пізно Україна відчує кадровий голод у деяких сферах (особливо це стосується будівництва), тому зарплати зростатимуть паралельно відновленню країни.
  До речі, вже зараз підприємства пропонують водіям зарплату приблизно на 30% вищу за довоєнну. Це зумовлено високим попитом на фахівців та ризиками при переміщенні у деяких регіонах країни.
  Яких змін варто очікувати тим, хто шукає роботу в Україні
  Яким буде ринок праці у майбутньому, безпосередньо залежить від строків закінчення війни: що швидше закінчаться бойові дії, то швидше почне відновлюватися ринок праці та економіка.
  Проте ситуація з вакансіями вже поступово покращується, особливо це відчутно у Києві. Відкриваються виробничі підприємства, заклади харчування та інші послуги. Тому роботодавці все частіше запрошують до себе водіїв, маркетологів, аналітиків, спеціалістів бьюті-індустрії та виробничих спеціальностей, операторів кол-центрів тощо.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми