Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Чи можуть законно вам зменшити зарплату через війну

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: зарплата

    В Україні діє закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», ухвалений у березні.

    6226_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це нагадав начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Київській області Валентин Шаботинський в ефірі Українського радіо.
    Чи можуть зменшити зарплату у воєнний час
    Законом передбачено, що на період дії воєнного стану деякі норми колективного договору з ініціативи роботодавця можуть змінюватися. Нині заробітна плата, доплати і премії регулюються чинним законодавством і колективним договором.
    Якщо у колективному договорі прописані доплати чи премії, а тепер вони змінені, то загалом це можливо, хоча не бажано такого робити.
    Чи можуть звільнити під час війни
    У зв’язку з веденням бойових дій та існуванням загрози для життя і здоров’я працівника, роботодавець може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, визначений у його заяві. Тобто коли він хоче звільнитися, то уже не треба відпрацьовувати два тижні, а одразу працівник може бути звільнений.

    З ініціативи роботодавця допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також перебування працівника у відпустці.
    Під час війни працівника просто так звільнити не можуть. Для цього повинна бути заява працівника. Викинути робітника на вулицю з недоброї волі роботодавця неможливо.
    Чи можуть призупинити трудові відносини під час війни
    Є призупинення трудових відносин. Таке законом передбачено. Або з ініціативи працівника, або з ініціативи роботодавця може бути припинений трудовий договір. У такому випадку працівник має бути повідомлений. У цей час заробітна плата йому нараховується, однак не виплачується. До стажу цей період не зараховується. Повернення коштів буде можливе за рахунок країни-агресора після закінчення бойових дій.
    У такому випадку працівник може шукати іншу роботу або звільнятися і стати в центр зайнятості і отримуватиме допомогу.

    Якщо підприємство змушує працівників йти у неоплачувану відпустку, то в такому разі можна просто не писати заяву, не погоджуватися з цим, відмовлятися, аргументувавши свою відмову. Без згоди працівника роботодавець не має підстав надавати йому відпустку.
    Куди звертатися зі скаргами
    Звертатися зі скаргами можна до Держпраці. Установа в цей період перевірки не здійснює, але отримавши скаргу, звертається до підприємства з вимогою відновити права робітника, якщо вони порушені і якщо це підтверджується документами.

    «Попереджаємо, що після закінчення цього періоду, коли ми не здійснюємо перевірки, ми обов′язково прийдемо на підприємство і перевіримо. Також можна звертатися зі скаргами до поліції чи з позовною заявою до суду для поновлення своїх прав. Більш прийнятний спосіб — це знайти порозуміння з керівником чи власником підприємства», — підсумував Шаботинський.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми