Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

В Україні змінили вік виходу на пенсію

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії

  В Україні для низки категорій на півтора роки знизили пенсійний вік. Це дозволить тим українцям, які не досягли 60-річчя, втратили роботу і наразі не можуть працевлаштуватися, отримувати виплати від держави.

  13_98798.jpg (69.04 Kb)


  Директор Регіонального центру з надання безкоштовної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях Анатолій Бородавко зазначає: що для отримання пенсії достроково (за півтора роки до пенсійного віку) необхідно виконати вимоги щодо стажу.

  Для жінок потрібно мати щонайменше 30 років стажу, а чоловіків – 35 років стажу. "Така колізія, на мою думку, з'явилася через те, що статтею 26 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, залежно від наявного страхового стажу, передбачено різний вік виходу на пенсію: 60, 63 та 65 років", – пояснив Анатолій Бородавка.

  Хто може вийти на пенсію раніше:

  ті, хто втратив роботу у зв'язку із скороченням (а також ліквідацією, банкрутством, перепрофілюванням) підприємств. При цьому важливо, що такі українці мають звернутися до Державної служби зайнятості, чиновники мають підтвердити: вільних вакансій для їхньої кваліфікації немає.

  якщо станом здоров'я більше немає можливості працювати. У такому разі до Державної служби зайнятості звертатися не варто. Якщо пенсіонер працюватиме у період до досягнення пенсійного віку, дострокова пенсія не виплачуватиметься.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми