Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Аналіз ринку праці у Польщя для українців

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, Польща, зарплата

    Війна, яку розв’язала проти України росія, позначилася не лише на ринку праці нашої держави, але й внесла корективи у сферу працевлаштування Польщі, яка традиційно завжди була найпопулярнішою серед українських заробітчан, а наразі стала ще й прихистком для мільйонів наших громадян, яким тепер також потрібно знайти роботу.

    1088_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    Як війна в Україні змінила польській ринок праці
    Війна змусила мільйони українців виїхати до Польщі, серед яких переважна більшість — це жінки з дітьми. Це призвело до того, що польські роботодавці наразі відчувають гостру нестачу чоловічої робочої сили.
    Якщо поглянути на вакансії на різних порталах із пошуку праці, близько 70-80% пропозицій саме для чоловіків. Переважно шукають спеціалістів. Так, роботодавці скаржаться на брак, наприклад, водіїв автобуса, операторів машин з ЧПУ та операторів навантажувача. Така ситуація на ринку праці змушує працедавців конкурувати між собою та пропонувати більш привабливу оплату праці.
    Новий виклик — це працевлаштувати таку велику кількість жінок, яким польські роботодавці дедалі частіше почали пропонувати опановувати «чоловічі професії». Наприклад, запрошують жінок безкоштовно пройти курси оператора навантажувача. Роботодавці також радять кандидатам не зациклюватися лише на своїй професії, а дивитися ширше, бо є чимало суміжних фахів, де можна себе знайти, або ж освоїти нову професію за відносно короткий проміжок часу.
    Як повідомляє польська агенція з працевлаштування Tvojarabota.pl, чимало закладів праці сьогодні готові розглядати кандидатів з мінімальним досвідом роботи або без і навчити їх з нуля. Так, у перспективі можна освоїти такі професії, як:
    маляр порошкового та мокрого фарбування;
    слюсар;
    оператор гальванічної лінії;
    електрик;
    водій-експедитор;
    оператор машин з ЧПУ;
    робітник на виробництво автомобільних шиб та інші.
    На ринку праці відстежується досить стабільний попит на таких фахівців, тому високооплачувана робота для них є завжди.

    Більше того, розуміючи ситуацію з браком чоловічої робочої сили та, навпаки, великою кількістю жінок, яким потрібна робота, уряд Польщі намагається підтримати і роботодавців — розробляє програму фінансової підтримки підприємств у створенні нових робочих місць, моніторинг попиту на робочу силу у різних галузях, а також створення загальнонаціональної бази компетенцій українських біженців в Польщі.
    Які вакансії наразі найпопулярніші у Польщі, та які там нині зарплати
    Оскільки значна кількість біженців з України — це жінки з дітьми, їм пропонують роботу пакувальницями, робітниками на виробництво, прибиральницями, або збиральницями ягід.
    Інша ситуація склалася на ринку праці з роботою для чоловіків. Польським роботодавцям не вистачає водіїв, будівельників, зварювальників, слюсарів, електриків, тобто спеціалістів.
    Як повідомляє польська компанія з працевлаштування, у рейтингу найбільш популярних та оплачуваних вакансій такі:
    оператори машин з ЧПУ, з зарплатнею у межах 47 тисяч гривень (7 тис. злотих);
    водії автобуса на міських, міжміських та туристичних маршрутах, із середньою зарплатнею у 41 тисячу гривень (6 тис. злотих);
    оператори навантажувача, з винагородою у межах 30-32 тисячі гривень (4,5 тис. злотих).
    До речі, останні можуть пройти навчальний курс та отримати сертифікат на водіння навантажувача — UDT. Часто такі курси організовують самі працедавці і наразі вони доступні для жінок.
    Що ж стосується так званих «жіночих» професій, то тут найпопулярнішими сферами є такі:
    харчова промисловість (наприклад, пакувальниці можуть заробляти від 26 до 37 тисяч гривень (3,5 — 5 тис. злотих));
    ресторанно-готельний бізнес (кухарі отримують у межах 30-32 тисячі гривень (4,5 тис. злотих));
    логістика та склади (від 24 до 36 тисяч гривень (3,3 — 4,8 тис. злотих));
    сезонні роботи зі збирання ягід (у межах 24-26 тисяч гривень (3,3 — 3,5 тис. злотих)).
    Де та як шукати роботу
    Сьогодні існує безліч агенцій та сайтів які обіцяють допомогти з роботою у Польщі. Чимало є і шахраїв та таких, які пропонують неофіційне працевлаштування, що може обернутися негативними наслідками. Тому краще шукати роботу на перевірених ресурсах. Більшість із них польською мовою, але є і українськомовні.
    Варто зазначити, що за різними оцінками, до Польщі від війни втекли близько 2 мільйонів українців. За інформацією Міністерства сім’ї та соціальної політики Польщі, близько 1,1 мільйона українських біженців отримали номер PESEL. Майже половина прибулих — діти та підлітки: неповнолітні становлять аж 47% осіб, що звертаються за PESEL. 48% — дорослі жінки, і лише менше 5% — дорослі чоловіки. Працевлаштувалися в Польщі вже понад 160 тисяч — тобто понад третина дорослих. 117 тисяч із них — жінки.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми