Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Cтаж та документи при виході на пенсію за віком

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Пенсійний фонд України у 2022 році приймає заяви на призначення пенсії за віком лише від тих громадян, які мають страховий стаж від 29 років та яким виповнилось 60 років. Якщо ще немає такого стажу, то пенсія може бути призначена пізніше.

  13_98798.jpg (69.04 Kb)


  Про це пише «Апостроф».
  Заява
  Заяву на призначення пенсії за віком подають у будь-який сервісний центр Пенсійного фонду України незалежно від місця проживання. Також заяву можна подати в електронній формі через сайт електронних послуг ПФУ через кваліфікований електронний підпис (КЕП).
  Разом із заявою потрібно надати:
  паспорт;
  реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
  за бажанням громадянина, довідку про заробітну плату за 60 місяців підряд до липня 2000 року;
  документи, які засвідчують особливий статус особи, якщо вони є;
  документи про страховий стаж. Зокрема, трудова книжка, диплом (денна форма навчання), військовий квиток тощо.
  Страховий стаж
  Страховий стаж розраховується на дату досягнення особою відповідного віку. Територіальні органи Пенсійного фонду України обчислюють стаж на підставі трудової книжки та інших документів за періоди до 1 січня 2004 року, а також на підставі даних з реєстру застрахованих осіб за період після 1 січня 2004-го.
  У разі нестачі необхідного стажу при досягненні 60-річного віку, пенсію можуть призначити пізніше, якщо особа ще працює та ще набуде необхідного стажу, або чекати ще три роки — до 2025 року, тому що після 63-ти років можуть призначити пенсійні виплати зі 22-річним стажем.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми