Російська економіка у травні 2022 року скоротилася на 4,3% у річному порівнянні. Місяцем раніше, до речі, вона також знизилася – на 2,8%. А до цього зростала: на 5,7% у січні, 4,1% – у лютому та 1,3% – у березні. При цьому у квітні реальні заробітні плати росіян скоротилися на 7,2% – після зростання у березні на 3,6%.
Такі дані надало Мінекономрозвитку РФ, передає "Інтерфакс". Зазначається: основними чинниками зниження ВВП, як і раніше, залишаються транспортно-логістичні обмеження та скорочення внутрішнього попиту.
При цьому наголошується: з базових галузей економіки прискорилося падіння оптової торгівлі – мінус 15,5% у травні після мінус 11,9% попереднього місяця. Також темпи зростання сповільнилися у будівництві та сільському господарстві – хоч і "зберегли позитивну динаміку".
Крім того, сумарний оборот роздрібної торгівлі, громадського харчування та платних послуг населенню скоротився на 7,5% у травні (мінус 7,2% на місяць раніше). "Відбулося це переважно за рахунок зниження обороту роздрібної торгівлі", – йдеться в матеріалі.
Водночас, вартість акцій компаній, що пішли з Росії через розв'язану нею війну проти України, зростає. А ось у тих, що залишилися, все навпаки,– вартість їхніх акцій падає. Аналітики пояснюють це репутаційним впливом – адже "для інвесторів репутація важливіша за втрати".
За інформацією UA War Infographics, загалом за час від початку війни і до 19 квітня акції компаній, що пішли з російського ринку, в середньому зросли на 3,6%. А ось у тих, хто залишився, вони подешевшали на 6,8%.
"Покидати російський ринок вигідно для бізнесу. Вартість акцій компаній, що залишили російський ринок, зростають, а тих, що залишилися, падають. Це можна пояснити тим, що для інвесторів репутація важливіша за втрати", – зазначили аналітики.