Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як розраховуються зарплати українців

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: зарплата

    Заробітна плата є ключовим мотиватором для більшості працівників. Експерти robota.ua простою мовою та зрозумілими прикладами пояснили, як саме проводиться розрахунок зарплат. Звісно, тонкощі в цій справі присутні, проте в переважній більшості випадків вона розраховується однаково.

    3970_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

    Як власноруч порахувати зарплату
    Для багатьох не секрет, що зарплату працівники отримують двічі протягом місяця. Дні виплати зарплати прописані в колективному договорі. Перша частина виплачується за перші 15 календарних днів поточного місяця, друга — за решту днів (все залежить від того, скільки днів має місяць).
    Для прикладу візьмемо поточний місяць — серпень. За перші 15 календарних днів зарплата виплачується з 16 до 18 серпня, а вже за другу половину серпня — з 1 до 3 вересня.
    Отже, перша частина зарплати за поточний місяць виплачується всередині місяця, а друга — на початку наступного.
    Наприклад:
    Ви отримуєте зарплату у розмірі 20 000 грн. У серпні ви відпрацювали повний місяць. Щоб розраховувати зарплату, потрібно її поділити на кількість робочих днів. У серпні — 23 робочі дні.
    Отже, 20 000 грн/23 день = 869,57 грн. Це сума, яку ви отримуєте за один робочий день.
    Щоб дізнатися зарплату, яку ви отримаєте за першу половину серпня, потрібно порахувати кількість робочих днів у першій половині місяця до 15 числа включно. Їх буде 11. Далі потрібно 11 робочих днів помножити на 869,57 грн, отримаємо 9 565,27 грн. Таку суму отримає працівник за першу половину серпня.
    Щоб дізнатися, яку зарплату отримаєте за другу половину серпня, потрібно від окладу згідно штатного розпису (20 000 грн) відняти аванс за першу половину місяця — отримаємо розрахунок за другу половину серпня: 20 000 грн — 9 565,27 грн = 10 434,73 грн.
    Щоб перевірити, чи все правильно порахували, потрібно додати дві частини зарплати: 9 565,27 грн + 10 434,73 грн = 20 000 грн.
    Важливо! Від нарахованої зарплати віднімається військовий збір — 1,5% та податок на доходи фізичних осіб — 18% (20 000 грн — 1,5% та 20 000 грн — 18%). Це і є заробітна плата, яку ви отримаєте на руки.
    Розрахунок зарплати в період відпустки, лікарняного, відрядження
    У разі, якщо ви були у відпустці, на лікарняному чи у відрядженні, то розрахунок зарплати не відрізняється. Проте за дні, які ви пропустили, зарплату не отримуєте. А отримуєте виплату відпускних, лікарняних, кошти на відрядження, які розраховуються відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати.
    Наприклад, ви були у відпустці з 16 до 22 серпня, на цей період випадає 5 робочих днів. Всього в місяці буде 18 робочих днів, тобто оклад 20 000 грн ділимо на 23 робочих дні в місяці та множимо на 18 відпрацьованих робочих днів, отримуємо 15 652,17 грн — оклад за серпень, не враховуючи 5 днів відпускних, які розраховуються і виплачуються відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати.
    Важливо. При розрахунку зарплати потрібно враховувати вид та сферу діяльності, наприклад, шкідливі умови праці, понаднормові роботи, робота в нічний час, вихідний день, робота на забрудненій території. Для таких видів робіт зарплата розраховується по-іншому. І, звісно, мова йде про офіційну зарплату.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми