Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Яку пенсію отримають по інвалідності

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

  В Україні повна чи часткова втрата здоров’я дає громадянам право на набуття статусу непрацездатного чи обмежено працездатного, а також дає право оформити пенсію по інвалідності — її розмір залежить від отриманої групи інвалідності.

  3970_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Люди, які отримали I групу інвалідності, мають право на 100% пенсію за віком, але для цього необхідно мати страховий стаж від 1 до 10 років, залежно від віку, в якому людина визнана інвалідом.
  Розмір пенсійних виплат осіб із ІІ групою інвалідності становить 90% пенсії за віком. Необхідний страховий стаж при цьому — 1-14 років.

  Одержувачі пенсійних виплат із ІІІ групою інвалідності отримують 50% пенсії за віком за наявності 1-14 років страхового стажу.
  Подати документи для призначення пенсії по інвалідності можна як офлайн — звернувшись до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду, так і онлайн — на веб-порталі електронних послуг ПФУ.

  Документи, необхідні для отримання пенсії по інвалідності:
  Письмова заява про призначення пенсії
  Паспорт чи свідоцтво про народження (для дітей)
  Якщо людина має ID-паспорт, потрібна ще довідка про реєстрацію місця проживання, яку видають разом із паспортом
  РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків)
  Трудова книжка або інші документи, що підтверджують стаж + відомості про заробітну плату
  Документи, що засвідчують особливий статус особи (наприклад, довідка з МСЕК, посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни)
  Фотографія (необхідна для оформлення пенсійного посвідчення)
  Для військовослужбовців строкової служби до заяви для оформлення пенсії по інвалідності ще треба додати:
  свідоцтво про хворобу, видане та завірене військовим комісаріатом за місцем зняття військовослужбовця з військового обліку, або довідку військово-лікарської комісії (копію).
  Якщо інвалідність настала після звільнення з військової служби, до заяви для призначення пенсії слід додати:
  довідку військового комісаріату про проходження військової служби із зазначенням дати призову, дати та підстави звільнення з військової служби + висновок МСЕК про те, що інвалідність пов’язана з проходженням військової служби.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми