Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

На ринку праці настала криза серед "білих комірців"

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота

  У деяких професійних сферах кількість вакансій залишається критично низькою від початку війни. З найбільшими проблемами працевлаштування через дефіцит пропозицій роботи стикаються державні службовці, юристи, науковці та освітяни, представники автомобільного бізнесу, страхувальники, домашній персонал, працівники сфери видобуток сировини та інші.

  1079_narada.jpg (39.39 Kb)


  Про це свідчать дані дослідження кадрового порталу grc.ua.
  Як зазначається, від початку війни більше 40% українців втратило роботу або через припинення діяльності їх компанії, або через переїзд, або через скорочення їх посад. Ще 22,5% працюють, але отримують неповну заробітну плату.

  Зараз більшість українських спеціалістів, не знаходячи роботу у своїй професії, або вже здобувають нову професію, або планують це зробити найближчим часом. Третина опитаних готова перейти у робітничу професію, аби мати роботу й отримувати зарплату. Ще чверть спеціалістів готова працювати «руками» в якості підробітку.
  Під час кризи на ринку праці про здобуття нової професії задумується, зазвичай, більша кількість працівників:
  сьогодні готові перепрофілюватися більше половини (51%) українських спеціалістів для того, аби мати роботу та отримувати зарплату;
  вже здобувають нову професію 9,4% опитаних;
  кожен десятий має намір здобути ту професію, про яку давно мріяв, але продовжував працювати за іншим профілем заради зарплати;
  менше третини опитаних (29%) не планує перекваліфікацію найближчим часом.

  Спеціалісти робітничих професій затребувані на ринку праці та входять до десятки професійних сфер з найбільшою кількістю вакансій. Це не нове явище, адже дефіцит робітничого персоналу спостерігається на українському ринку праці протягом останніх 7-10 років.
  Отже, стикаючись з проблемами працевлаштування, багато офісних співробітників готові перейти у робітничу професію, аби мати роботу та отримувати зарплату. Про такий намір заявила третина (35%) опитаних. Ще чверть опитаних (26,1%) готова працювати «руками» в якості підробітку, не змінюючи основну професію. Вже змінили професію через те, що не змогли знайти роботу за спеціальністю, 4,3% українців.

  Не стикаються з проблемами працевлаштування під час кризи та залишаються затребуваними лише 13,5%.
  Проте є ті, хто вважають образливим переходити у робітничу професію, маючи високий рівень освіти та досвід в іншій професії. Таку відповідь дали 15,2% опитаних спеціалістів.

  Цікаво, що під час кризи ринку праці 2014/2015 років готові були змінити крісло в офісі на роботу в полі чи у станка 39% українських спеціалістів. Здійснили б таку зміну професії лише у разі крайньої необхідності 45% опитаних. Не готові були працювати руками у будь-якому випадку 16% спеціалістів.
  Серед найбільш прийнятних професій для зміни офісної спеціальності на роботу «руками» українці назвали комплектувальника, водія, фермера, садівника, городника, а також кухаря та спеціаліста бьюті-сфери.
  Рейтинг привабливих робітничих професій дещо змінився за останні кілька років, адже під час кризи 2014/2015 років найбільш привабливими з можливих видів ручної роботи для українських спеціалістів є фермерство, садівництво і городництво. На другому місці була професія кухаря, на третьому — пекаря або кондитера. Замикали п’ятірку робітничих спеціальностей комплектувальник та швачка.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми