Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як українцям отримати польську пенсію

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

  У січні 2014 року набула чинності угода про соціальне забезпечення між Польщею та Україною, згідно з якою особа, яка працювала та підлягала соціальному страхуванню в Польщі та Україні, може вийти на пенсію у будь-якій з цих країн.

  2712_98798.jpg (69.04 Kb)


  Про це інформує ресурс InPoland, акцентуючи увагу, що особа повинна відповідати умовам, необхідним для набуття права на пенсію.
  Українці можуть розраховувати на польську пенсію, якщо:
  востаннє були офіційно працевлаштовані саме в Польщі;
  досягли пенсійного віку, тобто 60 років для жінок і 65 років для чоловіків;
  мають трудовий стаж 20 років для жінок та 25 років для чоловіків;
  робота була за трудовим договором або договором-дорученням;
  проживають в Польщі постійно.
  Трудовий стаж підраховується разом з українським, але самі виплати будуть рахуватися тільки за ті роки, які були відпрацьовані в Польщі. У свою чергу Пенсійний фонд України виплачуватиме пенсію за роки роботи в Україні. Тобто, якщо жінка 10 років працювала в Україні, а потім 10 років у Польщі, вона має право на пенсію в обох країнах. Однак, важливо, щоб періоди роботи в Україні та Польщі не перетиналися між собою.

  Щоб підсумувати польський пенсійний стаж з українським, потрібно взяти довідку з місця роботи та подати до відділу Управління соціального страхування ZUS за місцем проживання у Польщі. Довідка подається тільки один раз в країні, де особа зараз проживає. Пенсії і Польщи, і України можуть надходити на банківські картки іншої країни.
  Розмір пенсії в Польщі залежить від рівня заробітної плати, який отримувався, та від внесків, сплаченим у ZUS. Мінімальна пенсія у Польщі в 2022 році становить 1217,98 злотих (приблизно 9200 грн).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми