Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Ким працюють та що платять українцям за кордоном

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, ЄС

    82% біженців з України не мали досвіду роботи в Польщі до повномасштабного вторгнення, 89% ніколи не працювали в Чехії, а також 83% — в Румунії. Натомість більше половини планують або вже мають роботу: у Польщі відсоток охочих складає 63%, в Чехії - 52%. В Румунії менше третини українських біженців готові працювати.

    6801_0_main_new_15234042.jpg (46.73 Kb)

    Про це йдеться в дослідженні настроїв українських біженців у Польщі, Чехії та Румунії, проведеного Міграційною платформою EWL.
    «Зараз українські біженці мають можливість працювати практично у кожній країні Європи за спрощеною процедурою працевлаштування. Тому вони користуються такою нагодою і мігрують, щоби знайти кращу роботу і умови проживання. Водночас роботодавці в Польщі, Чехії, Румунії, Німеччини чи Голландії також охоче беруть на роботу біженців з України. Але, головне, що більша частина біженців з України йде працювати попри те, що в європейських країнах вони можуть розраховувати на соціальні виплати», — розповіла Марія Кузенко, керівник відділу легалізації Міграційної платформи EWL.
    Робота в Польщі
    Найчастіше біженці з України обирають роботу у Польщі через культурну та географічну близкість та друзів або родичів у цій країні, а також через те, що Польща була найпопулярнішим напрямком роботи та життя для економічних мігрантів до війни. Її ринок праці - найбільш зрозумілий для українців. Така тенденція збереглася і після 24 лютого. Крім того, Польща першою швидко спростила процедуру легалізації та працевлаштування біженців з України.

    За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, 1,36 млн біженців з України отримали в Польщі тимчасову охорону станом на вересень. Міністерство праці та соціальної політики Польщі рапортує про 430 тис. працевлаштованих біженців з України від початку повномасштабного вторгнення. Тобто близько 2/3 від усієї кількості біженців працездатного віку (670 тис.) мають роботу.
    Більшість біженців з України працюють на фізичній праці, яку можна отримати без знання польської мови та досвіду. В основному — це сфера логістики, підприємства харчової та переробної промисловості, підприємства електроніки та автомобільної галузі, сфера послуг.
    Майже половина біженців з України в Польщі (51%) отримують зарплатню від 500 до 1000 євро нетто (19,5-39 тис. грн).
    Робота в Чехії
    Чехія також, як і до повномасштабного вторгнення, залишається однією з головних країн трудової міграції громадян України. Наразі країна надала притулок для понад 400 тис. українців, за інформацією Чеської асоціації регіонів.
    У Міністерстві праці і соціальної політики Чехії станом на серпень звітують про понад 101 тис. українських біженців, які знайшли роботу в країні. Причому, переважно — це робота на тривалий термін.

    Українські біженці у Чехії заробляють у середньому 770-1250 євро на місяць (28 — 45 тис. грн). Найбільше роботи зараз — на підприємствах машинобудівної та автомобільної галузі.
    Робота в Румунії
    На відміну від Польщі та Чехії, біженці з України обирали Румунію передусім через членство цієї країни в НАТО (64%) як тимчасовий прихисток.
    Найбільше в Румунію приїхало біженців з півночі та півдня України — з найгарячіших точок війни в Україні. Натомість далі третина усіх біженців планували переїзд до Польщі через побоювання з пошуками роботи в Румунії. Тільки 27% біженців планували знайти роботу саме в Румунії.

    Наразі в країні працює близько 2 тис.українських біженців. В основному це фізична праця на підприємствах автомобільної галузі із середньою зарплатою 400-500 євро (14,5-18 тис. грн.)



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми