Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Українці змінили свої витрати через війну

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фінанси, суспільство

  Війна змінила платіжну поведінку українців.

  2951_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)


  Про це розповіли банкіри у проєкті «25 провідних банків під час війни».
  «Причини цих змін — нові поведінкові моделі клієнтів і заходи регулятора. З точки зору нових моделей ми спостерігали різке збільшення кількості C2C-трансакцій між клієнтами банку та на карткові рахунки в інші банки. Це було пов’язано з необхідністю надсилати кошти рідним і друзям на початку війни. Також на це вплинули зміни в тарифікації, зокрема скасування багатьма банками комісій за C2C-транс­акціями», — розповідає директор із розвитку цифрового бізнесу та інновацій Креді Агріколь Банку Боріс Гіттон.
  Водночас обсяг комунальних платежів зменшився внаслідок внутрішнього переміщення та виїзду багатьох українців за кордон.

  «З’явилися нові моделі витрат, де бачимо велику кількість трансакцій на благодійність — платежі на підтримку армії та різноманітних благодійних організацій. Наприклад, обсяг таких трансакцій у мобільному застосунку CA+ сягнув 31 млн грн», — підрахував Боріс Гіттон.
  Основними каналами спілкування таких клієнтів із банком стали дистанційні сервіси: чати в месенджерах, чат-­боти та мобільні застосунки. «З початку війни українці стали більш digital savvy: почали більше використовувати онлайн-канали та користуватися диджи­тальними продуктами і сервісами, а особливо ті, хто змушений був виїхати за кордон», — згадує директорка департаменту каналів продажів та дистрибуції Райффайзен Банку Юлія Мороз.

  За підрахунками заступника голови правління Ощадбанку Антона Тютюна, з початку війни кількість операцій у застосунку виросла на 2,5 млн. Найбільш популярні сервіси під час війни — карткові перекази, оплата послуг мобільних операторів та комунальних послуг.
  Проте частина операцій, як і раніше, проводяться у відділеннях. За словами Антона Тютюна, найбільше операцій у відділеннях здійснюється з виплати пенсій та соціальної допомоги, а також переказів від міжнародних благодійних організацій.
  «Приміром, із початку війни наші клієнти почали отримувати втричі більше переказів у відділеннях. Зокрема, це грошова допомога від міжнародних благодійних організацій та фондів — Червоного Хреста, ООН, RedRose тощо», — перераховує топменеджер. Юлія Мороз відзначила, що, як і раніше, у лідерах операції зі зняття або внесення готівки через касу банку та отримання банківської платіжної картки.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми