Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як війна вплинула на зарплати українців

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: вакансії, зарплата

  В умовах війни ринок праці зазнав змін. Зокрема попит переважає пропозицію, а більшість роботодавців протягом року залишали зарплати працівників без змін.

  5025_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Як змінився ринок праці
  Понад 53% українців втратило роботу у березні 2022 року через те, що компанія у якій вони працювали припинила свою діяльність.
  Наразі безробіття перевищує 30%, однак Держстат не веде статистику, оскільки деякі території України тимчасово окуповані, тож відомство не може провести точні розрахунки.

  Що відбувається з зарплатою
  На початок січня цього року зарпла повернулась на довоєнний рівень, згіно з даними Work.ua, однак враховуючи інфляцію на рівні 26%, реальні зарплати суттєво знизились.
  Також у 2023 році бізнес очікує відновлення економіки, проте більшість підприємств не планують наймати додаткових працівників, а значний рівень безробіття не стимулює підвищувати зарплати:
  73% власників бізнесу говорять про підвищення зарплат,
  26% залишать їх на поточному рівні.

  Перекваліфікація працівників
  Відновлювались галузі нерівномірно за регіонами через окупацію територій та ведення бойових дій. Найшвидше процес стався в областях, котрі знаходяться у західній частині країни — Львівській та Івано-Франківській. Найбільший попит був на фахівців у сфері послуг (торгівля, логістика, ресторани).
  На думку експертів, суттєвим викликом під час відбудови України буде перекваліфікація працівників та інтеграція до ринку праці ветеранів, переселенців (ВПО) та біженців, які повертатимуться.
  Разом з тим центри зайнятості пропонують українцям різні програми перекваліфікації, таким чином даючи можливість перекваліфікації та здобути нову затребувану на ринку спеціальність. Також Державний центр зайнятості спільно з Мінекономіки запустили програму «Національний кадровий резерв», а уряд планує розширити програму громадських робіт (проте наразі до неї залучено не так багато людей).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми