Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Українцям підвищать заробітну плату

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата

  У 2023 році роботодавці можуть бути змушені підвищувати зарплати українцям – оскільки спостерігатиметься дефіцит фахівців. Втім, це зачепить лише ті галузі, чиї представники масово або виїхали з країни, або пішли захищати Україну в лавах Збройних сил.

  4426_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

  Про це в ефірі телемарафону повідомив директор Центру економічної стратегії (ЦЕС) Гліб Вишлінський. Він зазначив: підвищення зарплат буде значно відрізнятись у секторах економіки. Причина – війна "дуже непропорційно вдарила":

  як по людях, які живуть у різних частинах України;
  так і за різними секторами економіки.
  "У війну ми теж входили з нестачею людських ресурсів. Тому роботодавці шукатимуть людей, а у працівників з'явиться можливість просити про підвищення зарплат", – пояснив економіст.

  Водночас, наголосив Вишлінський, очікувати на зниження цін українцям не варто. Проте, зауважив він, їхнє підвищення буде компенсоване – принаймні для частини громадян – зростанням зарплат.

  Хто може сподіватися на підвищення зарплат

  За словами керуючого партнера консалтингової компанії Osoba Максима Розгона, насамперед зростання зарплат в Україні слід очікувати в галузях, пов'язаних з відновленням країни. Це, зокрема:

  будівництво;
  енергетика;
  медицина;
  військово-промисловий комплекс (ВПК);
  виробництво високотехнологічних товарів;
  агропромисловий комплекс (АПК);
  переробка агропродукції.
  На скільки підвищуватимуть зарплати

  За даними кадрових аналітиків, збільшення зарплат у 2023 році розглядатиметься роботодавцями насамперед як форма підтримки співробітників. Вони зазначають: враховуючи настрої на ринку, що склалися, очікується, що "компанії уважно стежитимуть за тим, щоб рівень зарплати їхніх працівників був конкурентоспроможними".

  Загалом же, зазначають експерти, про намір у 2023 році підвищити зарплати розповіли близько 60% роботодавців. Так:

  40% опитаних збираються не набагато підняти оплату праці – на 5-10%;
  14,5% – на 11-20%;
  3,7% – більш ніж 20%.



  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми