Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чому у Литві так незадоволені роботою українські біженці

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, Литва, біженці

  З початку російського військового вторгнення в Україну в Литві змогли знайти роботу лише 21 тисяча українців.

  0470_67744.jpg (.95 Kb)


  Як йдеться в матеріалах дослідження, проведеного Вільнюським офісом Міжнародної організації з міграції (IOM Lietuva) спільно з литовським агентством з працевлаштування SOPA, найбільше українців працюють у великих містах Литви, повідомляє Delfi.

  Зокрема, у Вільнюсі знайшли роботу 6800 біженців з України, в Каунасі — 2900, в Клайпеді — 2600. Однак 78, 4% учасників опитування сказали, що хотіли б змінити роботу.

  41% вважають зарплату занадто низькою,
  28,2% хотіли б працювати в сфері своєї кваліфікації,
  12,8% — скаржаться на важкі умови праці.

  «У листопаді-грудні 2022 року ми провели опитування, в якому брали участь 104 респонденти. Найчастіші причини, через які українці не можуть влаштуватися на роботу — мовний бар’єр і догляд за дітьми. Велика частина жінок з України приїхала не тільки з малолітніми дітьми, але і з літніми членами сім’ї, тому на них лежить подвійне навантаження, знайти роботу в такому випадку буває нелегко», — пояснила представниця SOPA Інга Шукайтене.

  Крім того, дослідження показало, що 46,2% респондентів думають про відкриття свого бізнесу в Литві, але їм не вистачає інформації. Майже половина відзначають брак консультацій у фахівців.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми