Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Укранцям заплатять нові пенсії

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії

  Українцям із найменшими пенсіями проіндексують виплати майже на 20%. Раніше вони під індексацію не потрапляли – розмір виплат таким громадянам переглядався разом із прожитковим мінімумом. Максимальний розмір індексації складе 1,5 тис. грн.

  2195_98798.jpg (69.04 Kb)


  Про це повідомили у Мінсоцполітики. Там зазначили: підвищення розміру пенсій відбудеться для 10,5 млн пенсіонерів.

  "Індексація пенсійних виплат є одним із ключових інструментів підтримки фінансово найменш захищених громадян, які вже не можуть працювати і часто повністю залежать від пенсійних виплат. Так, у 2023 році вперше буде здійснено індексацію найнижчих пенсій. Включення таких виплат до периметра індексації дозволяє забезпечити зростання найменших пенсій", – йдеться у повідомленні.

  Кому проіндексують пенсії

  Як пояснили в міністерстві, індексація зачепить 5,2 млн "цивільних" пенсіонерів, яким пенсія призначена згідно із Законом №1058 до 2020 року. Для них підвищення пенсії здійснюватиметься через індексацію на 19,7% від показника середньої заробітної плати, з якої обчислюється пенсія.

  Також на 19,7% зростуть пенсії у 4,2 млн українців за рахунок збільшення фіксованого розміру мінімальних пенсійних виплат. Йдеться, пояснюють у міністерстві, про мінімальні пенсії, "розмір яких уже включає державну доплату до гарантованого державою мінімального розміру".

  "Для таких пенсій зростання становитиме від 420 до 520 грн. Порівняно з розмірами пенсій, встановленими на 1 березня 2022 року", – зазначили у Мінсоці.

  Весь розмір виплати проіндексують і для 0,5 млн. пенсіонерів силових відомств. А крім того, для 94,5 тис осіб, які отримують пенсію по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, внаслідок Чорнобильської катастрофи.

  Кому додадуть понад 100 грн

  Водночас у міністерстві уточнили: 0,5 млн одержувачів пенсій, яким виплати було призначено у 2020-2022 роках, отримають підвищення у 100 грн. "Самі виплати для них не індексуватимуться, оскільки вони вже отримують пенсію значно вищу, ніж ті громадяни, які мають такий самий стаж та співвідношення зарплати до середньої заробітної плати в країні, але які вийшли на пенсію в різні роки", – підкреслили в Мінсоці.

  Там пояснили: це зумовлено тим, що пенсії для таких українців обчислені із вищої, ніж у попередні роки, середньої заробітної плати. Отже, індексація пенсійних виплат для них призвела б до збільшення розриву між ними та іншими пенсіонерами

  Водночас, наголошується, уряд запровадив тимчасові обмеження на максимальний розмір індексації пенсій у 1,5 тис. грн – для всіх отримувачів пенсії та страхових виплат, незалежно від категорії. Це, стверджується, дозволить "справедливіше розподілити наявний фінансовий ресурс на здійснення індексації і не залишити осторонь тих громадян, які отримують найменші виплати".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми