Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Українці можуть "задонатити" на пенсію

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

    У листопаді 2022 року президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні». Його основними нововведеннями є добровільна сплата страхових внесків і благодійні пожертви юридичних та фізичних осіб.

    8435_98798.jpg (69.04 Kb)

    15 лютого 2023 року Пенсійний фонд України ухвалив постанову № 8-1, яка, власне, затверджує порядок сплати благодійних пожертв і їх виплати пенсіонерам.
    Відповідно до документа, юридичні та фізичні особи перераховують пожертви на окремий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий в Ощадбанку. Вони можуть бути знеособленими або персоналізованими.
    Якщо благодійна пожертва робиться персоналізовано, то в платіжній інструкції зазначається інформація про конкретного пенсіонера, якому йде допомога:
    ПІБ;
    дата народження;
    ідентифікаційний код (або серія і номер паспорта для осіб, які через релігійні переконання не мають податкового номера).
    Такий пенсіонер отримає до своєї пенсії 70% від зробленого внеску вже наступного місяця. 30% від суми пожертви розподілять між пенсіонерами з найнижчими пенсіями в солідарній системі.
    «Будь-яка особа, громадянин, який проживає в Україні, за кордоном, може здійснити на свій розсуд благодійну пожертву в Пенсійний фонд для того, щоб, наприклад, допомогти збільшити розмір пенсій для своїх батьків, бабусь, чи для дідусів, чи просто для небайдужої людини», — пояснювала заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак.
    Але питання — навіщо в цій схемі залучати Пенсійний фонд? Своїм близьким передати гроші можна напряму. І це буде 100%, а не 70%, як передбачено законодавством.
    «У нас є достатньо людей, які готові робити певні пожертви та вкладати свою частину прибутків у соціально значущі речі. Я думаю, що якась частина потреб наших малозабезпечених пенсіонерів, яких на сьогодні близько 4,7 млн осіб, буде покрита», — переконана міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
    У Центрі Разумкова вбачають у цій схемі корупційні ризики:
    «До спонсорських пенсій одразу ж виникає чимало запитань, зокрема чи не стануть такі благодійні пожертвування „почесним обов’язком“ для компаній, зокрема державних. Ця схема може бути використана і для „узаконення“ хабарів — замість суми в конверті „благодійник“ може відкрити людині рахунок і перераховувати йому гроші на пенсію», — кажуть там.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Набори викруток Polax - універсальне рішення для будь-яких завдань Набори викруток Polax - універсальне рішення для будь-яких завдань
    Викрутка – базовий інструмент у домашньому господарстві, ремонтних роботах, будівництві, автомобільній сфері та електромонтажі. Однак набір викруток н...
    Республіка Парк демонструє розширення орендного простору та появлення нових соціальних ініціатив Республіка Парк демонструє розширення орендного простору та появлення нових соціальних ініціатив
    Торгово-розважальний центр Республіка Парк стрімко розвивається і дає змогу побачити стабільне зростання його комерційних можливостей, поєднане  ...
    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми