Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Що буде із зарплатами 2023-го

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: робота, зарплата

    В Україні ринок праці почав упевнено відновлюватись. Частині роботодавців уже не вистачає співробітників, тоді як ресурсу для значного підвищення зарплати немає.

    4453_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Що відбувається на ринку праці

    Ситуація на ринку праці справді поліпшилася, впевнені експерти. Причин цьому кілька, розповідає експертка ринку Тетяна Пашкіна.

    Наприклад, немає жорстких обмежень споживання електроенергії — і тепер бізнес може створювати робочі місця. Водночас зростає і конкуренція за працівників.

    «Ми не можемо сказати, що у нас значно збільшилася кількість тих, хто повертається, тому зростає конкуренція за кандидата. Роботодавці змушені підвищувати зарплати, щоб людина не змінила свою роботу. За кількістю вакансій бачимо, що на Work.ua — 71 тис. вакансій (до повномасштабної війни було близько 100 тисяч.) На Olx уже така ж кількість, як і до повномасштабної війни», — розповідає експертка.

    Кредит до зарплати 💸

    Найгірша ситуація у Харкові: зараз там близько 2 тис. вакансій, а ще раніше було лише 900. Проте й цього дуже мало для великого міста. Наталія Слинько, операційна директорка напряму Еxecutive Reserch grc, розповідає, що на ринку два дисбаланси:

    перший — регіональний. Багато пропозицій щодо роботи в регіонах, які менше постраждали від повномасштабної війни, водночас погана ситуація зберігається там, де тривають регулярні обстріли;

    другий дисбаланс — роботодавець шукає співробітника на порівняно невисоку зарплату і з досвідом роботи. А претенденти — або не мають досвіду, або хочуть більш високу зарплату.

    «У роботодавця зараз немає достатніх коштів, щоб оплачувати досвід співробітника. А ті, хто мають досвід, завжди мають вищі очікування щодо заробітної плати», — зазначає експертка. Багато українців змушені змінювати професію та йти у галузі, які продовжують успішно працювати: фармакологія, виробництво продуктів, ритейл.

    Що буде із зарплатами

    Пашкіна вважає: зарплати 2023-го зростатимуть нерівномірно. Передусім на збільшення можуть розраховувати ті, хто важливий для роботодавця. Їм можуть підвищити зарплату і на 20%. Масової індексації для всіх, найімовірніше, не буде. Тому що роботодавці не можуть планувати не лише наступний рік, а й навіть наступний квартал.

    Ситуація може змінитися після війни

    Поляки, чехи, німці так і не змогли повністю замінити українських заробітчан. Тепер вони з нетерпінням чекають на закінчення війни, щоб працевлаштувати українських чоловіків.

    Тетяна Пашкіна прогнозує два варіанти розвитку ситуації. «План плюс»: Україна отримає великі інвестиції, компанії вишикуються в чергу за грошима, почнуть активно зростати й розвивати виробництво. «План мінус»: українські чоловіки слідом за своїми дружинами та дітьми після відкриття кордонів поїдуть до ЄС та інших країн.

    В обох сценаріях уникнути трудової міграції одразу після війни не вдасться. Однак для того, щоб «план плюс» спрацював, Україна вже зараз має підготувати фундамент. Інвестиції не йдуть туди, де немає умов.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми