Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Скільки у 2023 треба стажу для виходу на пенсію

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

  Для виходу на пенсію після досягнення чоловіками та жінками 60 років у 2023-му, необхідно мати не менше 30 років страхового стажу.

  8435_98798.jpg (69.04 Kb)


  За наявності страхового стажу від 20 до 30 років особа набуде право на призначення пенсії за віком після досягнення 63-річного віку, а за наявності стажу від 15 до 20 років — лише після досягнення нею 65 років.
  Необхідний стаж можна докупити. Доцільним це може бути лише в тому разі, якщо майбутньому пенсіонеру не вистачає кількох місяців, адже за кожний з них доведеться заплатити 44% від мінімальної зарплати, тобто 2 948 грн.
  Мінімальна пенсія в Україні наразі складає 2 093 грн, а максимальна — 20 930 грн. Цьогоріч їх підвищувати не будуть.
  На початку березня уряд провів масштабну індексацію пенсій для всіх категорій пенсіонерів. Вона торкнулася 5 млн громадян.
  Розмір виплат залежав від відповідних коефіцієнтів. Так, наприклад, середній розмір підвищення для пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію, за даними ПФУ, склав 385,48 грн.
  У квітні ж мають проіндексувати пенсії пенсіонерів, які працюють, а з 1 липня — зокрема, для державних службовців, співробітників місцевих органів влади, науковців та деяких інших категорій громадян.
  Заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак стверджує, навіть якщо допомога від міжнародних партнерів не надійде вчасно, уряд гарантує виконання своїх соціальних зобов’язань, зокрема, щодо виплати пенсій.
  «Це захищені видатки державного бюджету. В разі затримки надходжень від міжнародних партнерів Міністерство фінансів профінансує їх коштом інших джерел», — наголосила вона.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми