Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На яких фахівців різко зріс попит роботодавців

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ринок праці, суспільство

    Роботодавці значно збільшили попит на прибиральників, охоронців, барменів та офіціантів.

    6752_1464708.jpg (68.72 Kb)

    Ринок праці, який зазнав значних змін через розв'язану Росією війну, продовжує відновлюватися. Кількість вакансій в Україні за рік зросла в п’ять разів, знижується конкуренція за роботу, а роботодавці стикають з дефіцитом кваліфікованих кадрів, свідчить дослідження сервісу з пошуку роботи Work.ua.

    "Ринок праці продовжує розвиватись за оптимістичним сценарієм. Квітень, як і всі попередні місяці 2023 року, теж перейняв естафету рекордів за кількістю пропозицій роботи. За даними Work.ua, у квітні зафіксовано 82 467 вакансій, що на 9% більше, ніж у березні. Фактично наразі ринок праці знаходиться майже на рівні квітня 2021 року (у квітні 2022 — 16 046 вакансій)", - сказано в дослідженні.

    Найбільше зростання попиту роботодавців відбулось на фахівців:

    прибиральник (+33%);
    охоронець (+32%);
    бармен/бариста (+30%);
    офіціант (+26%);
    комплектувальник (+25%).

    За даними аналітиків Work.ua, у квітні шукачі створили та оновили на 18% менше резюме, ніж у березні. Переважно нові кандидати прибували за посадами: продавець-консультант, менеджер з продажу, адміністратор, водій, офіс-менеджер, бармен / бариста, бухгалтер, офіціант, оператор контакт-центру, охоронець.

    "Конкуренція за роботу сходить нанівець. Шукачі можуть цьому порадіти, чого не скажеш про роботодавців. За статистикою Work.ua, у квітні конкуренція шукачів за роботу була нижче рівня 2021 року і практично досягла довоєнного рівня. Часи, коли на одну вакансію надходило сотні відгуків, уже в минулому", - йдеться у повідомленні.

    Найвищий попит шукачів на роботу спостерігається у Київській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, Вінницькій областях. Найнижчий - у Закарпатській, Чернівецькій, Тернопільській, Черкаській та Івано-Франківській областях.

    Що стосується конкуренції шукачів, то найвища конкуренція шукачів на одну вакансію відбувається за посадами діджитал-фахівців з можливістю працювати дистанційно: верстальник, Front-end програміст, тестувальник, вебдизайнер, спеціаліст чата, відеомонтажер, ретушер, програміст Java і копірайтер.

    Найнижча конкуренція шукачів переважно на вакансії лікарів: гастроентеролог, ендоскопіст, ендокринолог, оториноларинголог, кардіолог, а також за посадами: завідувач аптеки, ветеринарний лікар, дизеліст, гірник.

    Згідно з дослідженням, середня зарплата в Україні складає 16 000 грн. Найвища середня оплата праці в Україні знаходиться у діапазоні від 25 000 до 52 500 грн. Так, до списку посад з найбільшою середньою зарплатою увійшли:

    медіабаєр (52 500 грн);
    водій-міжнародник (41 500 грн);
    арматурник, бізнес-аналітик, продюсер, ріелтор (по 30 000 грн);
    менеджер по роботі з супермаркетами (28 750 грн);
    керівник інтернет-магазину (27 600 грн) тощо.

    По 25 000 грн в середньому отримують автомеханік, автослюсар, дизайнер інтер'єру, майстер СТО, менеджер ЗЕД, технолог меблів.

    Найнижча середня зарплата знаходиться у діапазоні від 7 900 грн до 10 500 грн за посадами: бібліотекар, майстер виробничого навчання, прибиральник, санітар, посудомийник, музичний керівник, соціальний працівник, асистент ветеринарного лікаря, оператор атракціонів, покоївка.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми