Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні підвищать мінімальну зарплату

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: мінімалка

    В Україні мінімальну зарплату 2024-го підвищать із 6700 до 7651 грн. Таке підвищення покриє інфляцію за 2023-й, проте при цьому не компенсує зростання цін ні 2022-го, ні 2024-го.

    9719_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Про це йдеться у матеріалі. "Українці 2024-го втратять 50% доходів, а їм компенсують лише 14%", – коментує пропозицію Мінекономіки про перерахунок мінімалки колишній міністр соцполітики Андрій Рева. За його розрахунками, загальний рівень зростання цін за три роки (2022, 2023 та 2024-й) становитиме близько 50%. І щоб мінімалка компенсувала таку інфляцію, її слід підвищити наступного року на ті ж 50%. Але уряд на торішнє зростання цін фактично заплющує очі, індексацію проведуть лише на 14% (прогнозований рівень зростання цін за 2023-й).

    Мінімалка 2024-го становитиме 7651 грн, повідомили у Федерації профспілок за результатами обговорень з Мінекономіки. Таке підвищення не дозволить компенсувати зростання цін та зупинити зростання рівня бідності, упевнена кандидат економічних наук Людмила Черенько. "Звичайно зростання мінімальної зарплати на 14% не зменшить і не пом'якшить зростання бідності. Але я не думаю, що є можливість підвищити суттєво вище", - пояснює в коментарі OBOZREVATEL вчена.

    Вже зараз фактичний прожитковий мінімум для дорослого становить 7782 грн. на місяць. Тобто всі, хто отримує менше, не може сплатити базовий набір продуктів, товарів та послуг і перебуває за межею бідності. І чинна, і нова мінімальна зарплата не вирішить проблеми бідності серед працюючих. Мінімальна зарплата закріпиться на рівні нижче за межі бідності.

    Докладніше про те, як і чому перерахують мінімалку в Україні та чи достатньо такого перерахунку, читайте незабаром у матеріалі.

    Нагадаємо, українців безкоштовно навчають на швачок, слюсарів, операторів дронів. Навчання можна пройти у рамках навчальних програм центрів зайнятості.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми