Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Назвали середню пенсію українського судді

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсія, судді

  В Україні середня пенсія судді становить понад 97,7 тис. грн. Це єдина група пенсіонерів, виплати яких не обмежено.

  9719_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Про це йдеться у звіті ПФУ. Усього пенсії (за законом довічна виплата) отримують 3639 суддів. Для порівняння, всього в Україні – 10,69 млн пенсіонерів. У масштабах Пенсійного фонду витрати на пенсії суддів є незначними, проте це єдина група, яка отримує особливі виплати.

  Справа в тому, що згідно із законом, всі інші українці не можуть отримувати пенсію у розмірі понад 20,9 тис. грн (10 прожиткових мінімумів для пенсіонера). Водночас, судді захистили своє право на необмежений розмір виплати в суді. Також не поширюються загальні правила призначення пенсій. Вони одержують пенсії у розмірі частини зарплати тих суддів, які продовжують працювати. Решта українців отримують виплати за формулою, яка не дозволяє отримувати високі виплати.

  Середня пенсія в Україні, за останніми даними, становить 5238 грн. Середній розмір пенсії за віком (без урахування пенсіонерів, які вийшли на заслужений відпочинок за спеціальними законами), становить 5144 грн.

  Зазначимо, у червні пенсії підвищили тим українцям, котрі продовжили працювати на заслуженому відпочинку. За законом, раз на два роки вони мають право на перерахунок з урахуванням нового показника стажу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми