Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні стрімко росте попит на робочу силу

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, вакансії

  Кількість вакансій продовжує рости. У травні на сайті Work.ua було 90 тисяч пропозицій роботи. Наразі кількість пропозицій роботи дещо менша за кількість оголошень у травні 2021 року — на 7%.

  6752_1464708.jpg (68.72 Kb)


  Про це свідчать дані Опендатабот.

  У яких категоріях з’явилось найбільше роботи

  Найбільший приріст пропозицій роботи у травні до квітня стався у таких сферах як «Будівництво, архітектура» (+21%), «Готельно-ресторанний бізнес, туризм» (+17%) та «Сфера обслуговування» (+15%).

  Кількість нових та оновлених резюме сягла 366 тисяч — +4% за місяць.

  Натомість за місяць помітно зросла кількість пропозицій для пенсіонерів (+18%), людей з інвалідністю, ветеранів та студентів (+15%). Роботодавці все ще активно розглядають кандидатів без досвіду — +17% пропозицій роботи за місяць.

  Які заробітні плати пропонують

  Серед лінійних працівників найбільші зарплати котрий місяць поспіль зберігаються у медіабайєрів (52,5 тисячі).

  А ось середня зарплата водія-міжнародника скоротилася на 1,5 тисяч грн за місяць — до 40 тисяч. Із зарплатами у 30 тисяч грн у переліку з’явились рихтувальники та ріелтори.

  Жінки все ще активніше за чоловіків шукають роботу: 126 тисяч резюме від жінок проти 96 тисяч резюме чоловіків. У травні резюме чоловіків дещо поменшало.

  Наприкінці навчального року роботу активно шукали студенти та випускники — кількість резюме у віковому сегменті 16−17 років зросла на 48%. Загалом третина кандидатів у пошуку — без досвіду роботи. Трохи більше —35% шукачів — мають поважний досвід у 5+ років.

  Яка ситуація в ІТ

  За даними Djinni, вперше за останні місяці зафіксовано пожвавлення на ринку ІТ: кількість опублікованих вакансій за місяць зросла на 15%. Проте кандидатів у пошуку все ще у 9 разів більше, ніж вакансій.

  Спостерігається й позитивна динаміка за наймами: у травні зафіксовано 1226 наймів. Це найвищий показник за рік та навіть більше, аніж було у травні 2021.

  Більше третини цих наймів — кандидати з досвідом 5 і більше років. Наймів кандидатів без досвіду — 11%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми