Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українців чекає липневий перерахунок пенсій: кому підвищать

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії, перерахунок

  В Україні із 1 липня відбудеться черговий щорічний перерахунок пенсій. Цього разу підвищення виплат торкнеться тих, хто вийшов на заслужений відпочинок за спеціальними законами. Йдеться про журналістів, чиновників, учених тощо.

  2119_98798.jpg (69.04 Kb)

  Важливо, що зараз ці спеціальні закони вже не діють: наприклад, журналісти виходять на пенсію за загальними правилами. Проте ті, хто встиг вийти на пенсію за старими правилами, не підпадають під підвищення разом із іншими пенсіонерами. Про це йдеться у матеріалі.

  Розмір збільшення для кожного пенсіонера і в цьому випадку буде індивідуальним. Комусь пенсії можуть підвищити на 100 грн, іншим – на 1000 грн.

  Наприклад, якщо зараз розмір вашої пенсії без урахування надбавок становить 5076 грн., то після липневого підвищення її мають збільшити на 1000 грн. Тобто розмір виплати становитиме 6076 грн. Ще раз наголосимо: для отримання підвищення з 1 липня одержувач мав вийти на пенсію за спеціальним законом.

  Загалом в Україні близько 11 млн. пенсіонерів. Більшість із них вийшли на пенсію за загальними правилами. Проте є й ті українці, які мають право виходити на пенсію раніше (на вислугу років). Особливими під час призначення пенсій вважаються судді. Розмір їхньої пенсії у 20 разів вищий, ніж у інших пенсіонерів. Крім того, вони отримують пенсію не за загальною формулою, а можуть отримувати відсоток від зарплати судді, що діє.

  Від чого залежить розмір пенсії

  Розмір пенсії українця залежить лише від двох показників: зарплати та стажу. OBOZREVATEL підрахував, на яку пенсію можна розраховувати, якщо є 35 років стажу, якщо у майбутнього пенсіонера:

  середня зарплата
  В Україні середня зарплата за даними Пенсійного фонду становить близько 14 тис. грн. Це та зарплата, з якої сплачено внески. Якщо майбутній пенсіонер має 35 років стажу і він отримував середню зарплату, він має право на пенсію у розмірі 35% від середньої зарплати за три роки. На даний момент це 12157 грн, тобто пенсія становитиме всього 4254 грн на місяць.

  мінімальна зарплата
  За мінімальної зарплати українець навіть за умови наявності 35 років стажу має право на мінімальну пенсію. Її розмір становить лише 2093 грн. При досягненні 65 років пенсія збільшиться до 40% від мінімальної зарплати (зараз це 2680 грн).

  зарплата вдвічі вища за середню
  Якщо розмір зарплати був у два рази вищим за середню (близько 28 тис. грн), людина має право на пенсію у розмірі близько 8508 грн. Однак і така пенсія не дозволить одержувачу зберегти на заслуженому відпочинку навіть третину колишнього прибутку.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024 Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024
З початком 2020-х років індустрія автомобілебудування переживає шалений період інновацій та електрифікації. У світі, де більше уваги приділяється смар...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми