Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що потрібно знати пенсіонерам про доплату за понаднормовий стаж

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсія, доплати, стаж

  Українські пенсіонери, у яких стаж вищий за страхову норму, мають право на доплату. Вона нараховується за кожен рік, який був відпрацьований понад необхідний стаж згідно з законом.

  9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

  Хто має право на доплату

  Відповідно до статті 28 закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», доплату за понаднормовий стаж можуть отримувати українці, у яких у трудовій книжці зазначено:

  Для чоловіків — понад 35 років стажу
  Для жінок — понад 30 років стажу
  Доплати нараховують пенсіонерам, які отримають пенсію за віком.

  Суми доплат

  У Пенсійному фонді України вказують, що розмір такої доплати не може перевищувати 1% від мінімального розміру пенсії за віком. Наразі прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність становить 2093 гривні. Отже, розмір доплати — 20,93 гривні.

  Ця сума додається за кожен повний рік, який українець відпрацював понад обов’язкову норму страхового стажу. Тобто якщо у пенсіонера понад обов’язкову норму страхового стажу є ще +5 років, то його доплата становитиме 104,65 гривні.

  Важливий нюанс

  Пенсіонерам, які продовжують працювати, при зростанні прожиткового мінімуму доплату за стаж понад норму буде перераховано вже після звільнення з роботи.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми