Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На держслужбовців чекають новації в оплаті праці

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нова система, зарплата, держслужбовці

  У Кабміні працюють над оновленням системи оплати праці осіб, які працюють на державних посадах.

  7725_891f23b-zarplaty-chinovniki-2-690.jpg (28.47 Kb)


  Про це розповів міністр Кабінет міністрів Олег Немчінов в етері телемарафону «Єдині новини».

  Нова система буде зосереджена на класифікації посад. Також розраховують, що вона запрацює уже з 1 січня 2024 року.

  Перш за все Немчінов заявив, що на сьогодні структура оплати праці державних службовців виглядає так: мізерна зарплата та низка надбавок, нарахувань, премій. За його словами, ці виплати уже стали частиною заробітної платні.

  Ця практика особливо актуальна для посад на початкових рівнях, категорії «B», а також у місцевих адміністраціях, територіальних органах виконавчої влади тощо.

  Олег Немчінов вважає, що більшість посад залишається вакантними цілеспрямовано, адже керівники прагнуть мати можливість розподілити кошти, які виділили на оплату праці, між співробітниками у вигляді премій чи надбавок.

  Ми хочемо перевернути цю піраміду та поставити її на основу. Тобто, щоб 70% зарплати становив посадовий оклад, а 30% - премія, — заявив урядовець.

  Немчінов додав, що український парламент наприкінці липня підтримав законопроєкт про реформу оплати праці державних службовців. Це було перше читання. Наразі очікують, що до кінця поточного року його вдасться остаточно ухвалити.

  Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль раніше заявляв, що завдяки новій системі оплати вдасться пропрацювати проблему зловживань, які можуть виникнути при нарахуваннях додаткових виплат та премій держслужбовцям.

  Тоді як очільниця Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина повідомила, що за результатами їхнього дослідження 80% державних службовців задоволені своєю роботою, але 93% скаржаться на розмір зарплати.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми