Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Пенсіонерам нараховуватимуть "пенсійні бали": подробиці механізму

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: "пенсійні бали"

  Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розкрив подробиці механізму "пенсійних балів" , який буде запроваджено під час індексації виплат у березні 2024 року. Так, кількість балів розраховуватиметься, виходячи з фактичної суми зарплати, яку отримував пенсіонер, а з її відповідності середньому окладу по Україні .

  9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Про це Шмигаль розповів на засіданні уряду 22 вересня. Він нагадав, що щомісячно усі працевлаштовані громадяни України сплачують внески до Пенсійного фонду.

  Ці внески будуть переведені в бали. "Якщо ви сплачували внески із зарплати, яка є середньою по країні, отримуєте 10 балів . Вище за середню по країні отримуєте, наприклад, 12 або більше балів, менше середньої - 8 балів", - пояснив глава Кабінету міністрів.

  Він також повідомив, що бали щороку враховуватимуться у розмірі пенсії, виходячи вже з актуальної середньої зарплати. "Так зробимо солідарну пенсійну систему захищеною від інфляції та девальвації ", – упевнений Шмигаль.

  Нагадаємо, зараз українці, які вийшли на пенсію пізніше, отримують вищі виплати , ніж ті, хто став пенсіонерами вже давно. Це з тим, що у формулу розрахунку суми пенсії входять показники середньої зарплати. А вони суттєво різняться у різні періоди.

  Наприклад, якщо дві особи відпрацювали на одній посаді однакову кількість років , але одна людина вийшла на пенсію у 2001 році, а друга – у 2022-му, то їх пенсії відрізнятимуться приблизно у півтора рази. Так, "новий" пенсіонер отримає близько 5,5-6 тис. грн., а "старий" - лише 3,6-3,7 тис. грн. Після індексації різниця погіршиться ще більше, т.к. підвищення проводиться у відсотковому співвідношенні до вже призначеної пенсії.

  При цьому, за словами Шмигаля, також в Україні 2024 року розпочнеться пенсійна реформа . В результаті очікується, що солідарна пенсія (з податків працюючих громадян) пенсія українців має становити не менше 30% від його зарплати, заявив Шмигаль. А коли буде додатково запущено накопичувальну пенсійну систему, сумарна пенсія має становити не менше 50% від зарплати.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми