Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На ринок праці в Україні чекає нестача кадрів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ринок праці

  В Україні активізувався ринок праці. На одне вільне робоче місце в середньому по Україні претендують два кандидати.

  9097_image_4.jpg (25.85 Kb)

  Як повідомляють у Державному центрі зайнятості, минулого року на одне місце претендували дев’ять осіб.

  «У Львівській області та в Києві кількість вакансій суттєво перевищує кількість осіб, які шукають роботу за сприяння служби зайнятості. Найбільший дефіцит кадрів спостерігається у переробній промисловості та будівництві», — йдеться у повідомленні.

  Зазначається, що починаючи з весни на ринку праці України відбувається поступове зростання кількості вакансій. Це спостерігається як на сайтах пошуку роботи, так і в службі зайнятості.

  Зокрема, у вересні 2023 року в базі даних Державної служби зайнятості налічувалося 103 тис. осіб. вакансій (у липні - 83 тисячі). Зростання попиту роботодавців на працівників є наслідком поступового відновлення економічної активності, наголосили експерти.

  Де найбільше вакансій

  У регіональному розрізі, найбільша кількість вакансій зареєстрована у службі зайнятості Києва та Львівської області - по 11 тис. вакансій, Дніпропетровської області - 5 тис., Київської - 4 тис., Одеської - 4 тис.

  Для кого є найбільше роботи

  Найбільший попит на ринку праці, як і до війни, зберігається на представників робітничих професій та сфери торгівлі.

  За видами економічної діяльності більшість вакансій налічувалося: на підприємствах переробної промисловості (20%); в оптовій та роздрібній торгівлі (16%); у сфері освіти (10%); на транспорті та пошті (10%); у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (8%).

  Ринок праці зіткнеться з дефіцитом робочої сили

  Як наголошується у повідомленні, зі зростанням кількості вакансій поступово загострюється дефіцит кадрів за окремими професіями.

  «З огляду на значні обсяги міграції населення за кордон, ринок праці вже найближчим часом зіткнеться з дефіцитом робочої сили», — додали в держслужбі.

  Як прогнозують у відомстві, за категоріями — вчитель, вихователь, фармацевт, лікар загальної практики-сімейний лікар, інженер, практичний психолог — дефіцит очікується на рівні 14%.

  Дефіцит працівників сфери торгівлі та послуг — 15%. Це стосується таких категорій професій: продавець продовольчих та непродовольчих товарів, продавець-консультант, кухар, охоронець, офіціант, бармен, бариста, молодша медична сестра, соціальний працівник, перукар.

  Оцінка дефіциту робітників з обслуговування, експлуатації обладнання та машин становить 18%; кваліфікованих робітників з інструментом — 21% (швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання, слюсар-ремонтник тощо).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми