Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Підвищення пенсій у 2024-му не зачепить колишніх чиновників

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії, чиновники

  Підвищення пенсій в Україні, заплановане на 2024 рік, не зачепить колишніх чиновників. Більше того, їхні "астрономічні" виплати навіть планують зменшити під час масового пенсійного перерахунку.

  7341_senior-lonely-man-looking-away-while-sitting-with-f4sbn6d-scaled.jpg (31.73 Kb)

  Про це заявила глава парламентського комітету з питань бюджету Роксолана Підласа ("Слуга народу"). "Для чиновників, які вийшли на пенсію та отримують якісь астрономічні суми, ми плануємо зниження таких пенсій", – заявила вона.

  Нагадаємо, донедавна пенсії експосадовцям розраховували за особливими правилами. Розмір їх виплат залежав не від колишньої заробітної плати (під час роботи на посаді), а від поточної зарплати чиновників на аналогічних посадах.

  У результаті кожне підвищення окладів чинним держслужбовцям наводило і зростання пенсій для ексчиновників. Станом на 2023 рік такі "спецпенсії" отримували 22,8 тис. осіб.

  У новому законі про держслужбу ці норми скасували, і пенсії для держслужбовців тепер мають розраховуватись за загальними правилами. Однак для частини колишніх посадових осіб пенсійні пільги залишилися чинними. Це ті, хто станом на 1 травня 2016 року працював у держорганах та мав 10 років стажу на держслужбі, а також тих, хто мав 20 років держслужби (незалежно від місця роботи на зазначену дату).

  Підвищення пенсій 2024 року: коли і за якими правилами перерахують виплати

  В Україні у березні 2024 року пройде традиційна індексація пенсій. Згідно із законом, щороку виплати пенсіонерів мають підвищувати на суму, яка розраховується, виходячи з торішньої інфляції та середнього за три роки підвищення зарплати.

  Однак індексація у 2024-му може пройти за новими правилами. Докладний механізм у Кабміні ще не розсекретили, проте, за словами глави уряду Дениса Шмигаля, при перерахунку тепер враховуватимуть бали та коефіцієнти.

  Прем'єр-міністр пояснював, що кількість пенсійних балів розраховуватиметься, виходячи не з фактичної суми зарплати, яку отримував пенсіонер, а з відповідності її середньому окладу по Україні. Це дозволить зменшити розрив між виплатами для тих, хто пішов на пенсію давно, та виплатами "молодих" пенсіонерів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми