Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На яких умовах у Чехії оформляють на роботу українців

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, Чехія

  У Чехії темпи працевлаштування українців — одні з найвищих у Європі. Роботу в цій країні знайшли понад половина працездатних біженців — 117 тисяч людей.

  6082_62ea030-chehiya690.jpg (30.09 Kb)

  Які вакансії та зарплати пропонують українцям без знання мови у Чехії, розповіла Маргарита Нестеренко, менеджер міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL, передає uamedia.eu.

  Зарплата без знання мови

  Провідними секторами у Чехії є виробництво товарів масового попиту, логістика та автомобілебудування. Країна за рахунок розташування є своєрідним хабом між Західною та Східною Європою для великих логістичних операторів, таких як DHL, пояснюють в EWL.

  «Тому в країні багато вакансій саме в галузі логістики та складування — вантажників, операторів, де потрібно укомплектовувати і пакувати різноманітні посилки», — зазначає Маргарита Нестеренко.

  На другому місці за популярністю вакансій — автомобільна галузь. В країні розташовані заводи, які займаються серійним виробництвом деталей для світових автогігантів.

  Зарплата на роботі без знання мови і досвіду складає - 25−35 тис. чеських крон на руки (1000−1400 євро, або 40−55 тис. грн).

  «Часто можна отримати додаткові гроші за роботу у вихідні або у нічні зміни, які за трудовим кодексом оплачуються вище. Наприклад, оператор на складі DHL, який обслуговує інтернет-гігант Amazon, отримує 27 тисяч чеських крон на руки (1100 євро або 42,3 тис. грн) — це базова зарплата і різні бонуси, зокрема за якість роботи», — пояснює фахівець.

  Також у працівників є оплачувана відпустка, оскільки вони часто працевлаштовані за трудовим договором Hlavní prácovní poměr (HPP) — робота на повну ставку.

  «Інколи люди не йдуть у відпустку і тоді перед звільненням отримують компенсацію, фактично ще одну зарплату», — додає вона.

  Роботодавці зазвичай надають житло безкоштовно, а також часто купони на харчування.

  На яких умовах оформляють на роботу українців

  Громадяни України, які отримали тимчасовий захист у Чехії, мають вільний доступ до ринку праці. Для отримання захисту необхідно особисто оформити подання в один із районних Центрів допомоги Україні в Чехії. На тимчасовий захист можуть претендувати громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року.

  Важливо, щоб у громадянина України не було актуальної візи або посвідки на тимчасове проживання в іншій країні ЄС. Також Чехія не приймає українців, які вже отримували тимчасовий захист в іншій європейській країні. 

  «Можливості працевлаштування за біометричним паспортом у Чехії немає. Чехія — єдина європейська країна, яка не видає тимчасовий захист українцям, які після повномасштабного вторгнення більше 2 тижнів перебували в інших країнах ЄС. Або громадянин України має підтвердити, що не отримував захист в іншій країні, а перебував як турист чи відвідував рідних, маючи при цьому активну біометрію», — наголошує Маргарита Нестеренко.

  Фактично, працювати зараз в Чехії мають можливість українці з тимчасовим захистом в цій країні та ті, хто вперше отримує захист саме у Чехії.

  Чеські роботодавці зацікавлені в роботі українців

  Із початку війни тимчасовий захист у Чехії отримали понад 560 тисяч біженців, у країні залишаються майже 360 тисяч. Майже третина з них працюють.

  «Ми бачимо, що чеські роботодавці зацікавлені в роботі українців, як це було і до повномасштабного вторгнення. І вони теж відчувають нестачу кадрів. Натомість інтерес українців до роботи в Чехії знижується, хоча до війни ця країна була одним з головних напрямків трудової міграції для громадян України», — звертає увагу фахівець.

  Тепер українці частіше обирають інші країни Західної Європи, де роботодавці пропонують вищі погодинні ставки. Проте шукачі роботи часто не враховують, що прожитковий мінімум і вимоги роботодавців, зокрема, знання мови та покриття витрат на проживання працівником, наближають рівень чистої винагороди у західних країнах до країн Східної Європи.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми