Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Швейцарія значно спростить процес влаштування на роботу українців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Швейцарія, біженці, працевлаштування

  У Швейцарії активно візьмуться за працевлаштування українських біженців. Станом на середину листопада-2023 у цій країні в статусі тимчасового захисту S перебуває близько 66 тис. українців, а працює з них лише кожен п'ятий. Тому процес влаштування на роботу для них значно спростять.

  2568_67744.jpg (.95 Kb)

  Зараз під час працевлаштування українці мають отримувати окремий дозвіл на роботу – влада кантонів ретельно перевіряє, чи правильно в трудовому договорі вказано оклад і чи немає "зарплатного демпінгу". Однак невдовзі цю процедуру скасують, повідомляє профільне видання UAmedia.eu.

  Вже нині здебільшого після перевірок дозвіл на роботу все ж таки видається. У кантоні Цюріх, наприклад, це відбувається у 90% випадків. Саме тому, за даними місцевих ЗМІ, у Швейцарії визнали додаткову бюрократію не необхідною.

  "Українці від цього тільки виграють, тому що саме необхідність ходити інстанціями і відштовхує багатьох від пошуку роботи. Крім того, у такій ситуації роботодавці стануть загалом привабливішими за біженців, та й у влади буде менше роботи", – пояснила депутатка федерального парламенту від партії GLP Коріна Гредіг.

  За її словами, їй та іншим ініціаторам змін уже вдалося переконати Федеральний уряд. Тепер очікується, що міністри офіційно ухвалять відповідне рішення протягом наступних кількох тижнів.

  У такому разі кожен українець, прийнятий на роботу, матиме лише повідомляти владі про своє працевлаштування, а не просити дозволу на це. Прихильники ініціативи запевняють: такий крок повністю відповідає і новому курсу уряду Швейцарії у сфері соціально-трудової інтеграції біженців.

  Так, раніше Швейцарія продовжила тимчасовий захист українських біженців (статус S) на своїй території до 4 березня 2025 року. При цьому країна внесла зміни до програми підтримки українців – і вони стосуються саме працевлаштування.

  Федеральна влада поставила за 2024 рік мету подвоїти частку працевлаштованих українських біженців. Тобто довести показник із нинішніх 20% до 40%.

  Глобально мета полягає в тому, щоб біженці меншою мірою завантажували систему соціального забезпечення. Однак при цьому потрібно врахувати схильність роботодавців наймати біженців на зарплати нижче за середні та схильність біженців погоджуватися на такі умови праці. Втім, як зазначають фахівці, останнім часом така тенденція йде на спад, оскільки українці стали краще ознайомлені з умовами праці Швейцарії.

  Цікаво, що раніше у Швейцарії обговорювався варіант запровадження додаткових виплат українцям, які повернуться додому раніше за термін закінчення тимчасового захисту. Нині це рішення так і не ухвалено.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми